استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال

استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین در طول سال

امام جمعه قزوین با بیان اینکه انجام با اخلاص و بدون ریای کارها برکات عظیمی دارد، گفت: از ظرفیت موکب‌ها در طول سال استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران ستاد بازسازی عتبات‌عالیات استان قزوین اظهار کرد: سردار سلیمانی بنیانگذار ستاد و احیاگر حرکت ارزشمند عتبات عالیات بود و زمانی که بنای پیاده‌روی اربعین را می‌گذاشت، عراق در شرایط بحرانی قرار داشت اما ایشان اطمینان داشت که این حرکت ایمانی و الهی ثمرات عظیمی به همراه خواهد داشت.


امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی با اخلاق و معنویت و با محور ولایت کار پیاده‌روی اربعین را آغاز کرد، در حالی که از نظر محاسبات ظاهری این کار محال بود اما مشاهده کردیم که با اخلاق و تقوایی که ایشان در کارها داشتند این جریان به بار نشست و برکات بسیار عظیمی به همراه داشته است.


نماینده ولی فقیه در استان قزوین ایمان و اخلاص سردار سلیمانی را رمز موفقیت ایشان در کارها دانست و یادآور شد: سردار سلیمانی در حالی بنیانگذار پیاده‌روی اربعین بود که کمتر کسی از این موضوع اطلاع داشت و این همه برکتی که از جریان پیاده‌روی اربعین برخاسته است به برکت همین اخلاص، ایمان و دوری از ریای سردار سلیمانی بود و نشان داد هر کجا با اخلاص پای کار باشیم معجزه می‌شود.


وی عنوان کرد: اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز همین شیوه را در پیش بگیرند و ان‌شاءالله الگویی برای جامعه در انجام با اخلاص و بدون ریای کارها باشند تا علاوه بر الگو بودن برای جامعه شاهد کارهای اثرگذار و ارزشمند بیشتری در این عرصه باشیم.


حجت‌الاسلام و المسلمین عابدینی در ادامه خاطرنشان کرد: استفاده از نیروهای مؤمن و فعالی که عملاً ارادت خود را به امام حسین (ع) نشان داده‌اند و جانشان را در مسیر حسینی گذاشته‌اند بسیار راهبردی و گره‌گشای کارهای عتبات عالیات خواهد بود.


امام جمعه قزوین بیان کرد: از فرصتی که موکب‌ها در اختیار دارند در تمام طول سال و برای کمک‌های مؤمنانه، مواساتی، رسیدگی به فقرا و مناسبت‌های اهل بیتی استفاده شود.


وی عنوان کرد: تلاش کنیم هر روز فرهنگ ائمه اطهار (ع) در جامعه بیشتر رواج پیدا کند و مردم پیش از زیارت هر امامی از فرهنگ، گفتار و سخنان ایشان آگاهی داشته باشند و با آگاهی بیشتر به زیارت بروند.


| شناسه مطلب: 104681
اربعین عتباتمطالب مرتبط

نظرات کاربران