واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی

واکنش علمای جهان اسلام به تحریم آستان قدس رضوی

علمای جهان اسلام با بیان اینکه تحریم آستان قدس رضوی در تعارض با حقوق شهروندی، اجتماعی و فرهنگی مسلمانان و آزادگان جهان است تحریم آستان قدس رضوی توسط آمریکا را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، ویژه برنامه‌ای تلویزیونی با محوریت «تحریم آستان قدس رضوی توسط وزارت خزانه‌داری رژیم آمریکا» شامگاه چهارشنبه 8 بهمن ماه  در بیش از ۵ شبکه بین‌المللی عربی به‌صورت زنده پخش شد.


شبکه‌هایی همچون شبکه جهانی الکوثر، اصیل، المعارف، الایام، الاتجاه، والاباء، این ویژه برنامه بین‌المللی را پوشش دادند.


«حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ عبدالله دقاق»، عضو شورای علمای بحرین، «شیخ ماهر حمود» رئیس اتحاد جهانی علمای مقاومت از لبنان و «پدر عبدالله یولیو» رئیس طائفۀ روم ملکی‌های کاتولیک از فلسطین اشغالی، مهمانان این برنامه بودند که نظرات خود را در مورد تحریم‌های آمریکا علیه آستان قدس رضوی ارائه دادند.


مهمانان بر این عقیده بودند که دولت دونالد ترامپ با تحریم آستان قدس رضوی، لکه ننگی بر پیشانی خود حک کرد که نشان از دشمنی سرسختانه وی با ادیان آسمانی دارد.


مهمانان، تحریم آمریکا را اقدامی خطرناک دانستند و گفتند «با توجه به اینکه آستان قدس رضوی مکانی دینی، زیارتی و فرهنگی به شمار می‌رود، این اقدام رژیم آمریکا را در تعارض با حقوق شهروندی، اجتماعی و فرهنگی مسلمانان و آزادگان جهان دانستند که با قوانین بین‌المللی نیز در تضاد است».


شرکت کنندگان در این برنامه تحریم آستان قدس رضوی توسط دولت ترامپ، عجز و ناتوانی این دولت را در مهار محور مقاومت و همچنین فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران دانستند و باور داشتند که اقدامات ترامپ در راستای ضربه زدن به ماهیت اسلام ناب محمدی و ماهیت این دین آسمانی است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران