نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

بازمهندسی برنامه‌های حج و نوآوری ها بخشی از فعالیت‌های ماندگار آیت‌الله ری شهری است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از پرکاری  آیت‌الله ری شهری در حوزه های علمی و مدیریتی ملی خبر داد و گفت: بازمهندسی برنامه‌های حج و نوآوری ها بخشی از فعالیت‌های آیت‌الله ری شهری بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، در آیین نکوداشت آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری با عنوان «تجلیل از پنجاه سال حدیث پژوهی و دو دهه خدمت در حج و زیارت» که امروز(چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه)  در ساختمان حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در قم برگزار شد، آیت‌الله ری شهری را خادمی از خادمان مکتب اهل بیت(ع) عنوان کرد و گفت: این نکوداشت خسته نباشید کوچکی برای پنجاه سال ابداع و نوآوری آیت‌الله ری شهری در حوزه حدیث پژوهی است.وی عوامل زمینه‌ساز شخصیت آیت‌الله ری شهری را انس با قرآن و عشق و دلدادگی به معصومین (علیهم السلام) توصیف کرد و اظهار داشت: این دو عامل سبب شده است که امروز همگی در تکریم و ارج نهادن به شخصیت ایشان برخاسته ایم.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به استادی آیت‌الله مشکینی (ره) و تلاش خستگی‌ناپذیر آیت‌الله ری شهری اشاره کرد و گفت: هم درسی‌ها و هم حجره‌ای‌ها و والدین متدین ایشان هم تأثیرگذار هستند.


وی اخلاق‌مداری آیت‌الله ری شهری را مورد توجه قرار داد و گفت: در بعثه رهبر معظم انقلاب اخلاق و اخلاص ایشان را با همه وجود حس می‌کردیم؛ رعایت حقوق زائر ، حفظ بیت‌المال و مواردی از این دست خط قرمز ایشان بود.


حجت الاسلام والمسلمین نواب به مطالعات و پرکاری آیت‌الله ری شهری اشاره کرد و اظهار داشت: بازمهندسی برنامه‌های حج و نوآوری ها در بعثه از فعالیت‌های درخشان و ماندگار آیت‌الله ری شهری است.وی با بیان خاطره‌ای از تکلیف‌مداری و وظیفه‌ شناسی آیت‌الله ری شهری، افزود: آیت‌الله ری شهری در حج سال 88،  قبل از ایام تشریق به جای مباحث معمول سال های قبل  بحث را تغییر دادند و با نگاهی به داخل، پیام جدید و نویی را به داخل کشور منتقل کردند . همین روحیه بود که مسئولیت های سنگینی به عهده گرفتند.


وی در ادامه از جمعی از سفر کردگان حوزه حج همچون حضرات آیات خاتم یزدی، قدیری، غیوری، کریمی، امینی، تسخیری، جعفرالهادی و حجج اسلام آقایان مهدوی شاهرودی و نجفی روحانی و مظلومی یاد کرد و از خدای بزرگ علو مقام این عزیزان را خواستار شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران