آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد

آمریکا پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را توسعه می‌دهد

سخنگوی سازمان تروریستی آمریکایی «سنتکام»، از آغاز اجرای پروژه توسعه تعدادی از پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، «بیل اوربان سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی» ارتش آمریکا موسوم به (سنتکام) گفت: توسعه تعدادی از پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان سعودی و تبدیل آن به پایگاه‌های امدادی و لجستیک آغاز شده است.


اوربان درمصاحبه با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفت: طرح آماده‌سازی پایگاه‌های امدادی و خدمات لجستیک پس از حمله موشکی و پهپادی به ریاض پایتخت عربستان سعودی تهیه شد و سنتکام مسئولیت توسعه تعدادی از پایگاه‌های نظامی در غرب عربستان را بر عهده گرفته و اجرای این پروژه را آغاز کرده است.


به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، اوربان تصریح کرد: عربستان هزینه این استحکامات و توسعه پایگاه‌ها را پرداخت کرده است.


وی افزود: «این یک طرح اضطراری است که امنیت ارتش را تضمین می‌کند و نمی‌توان گفت که این به معنای افزایش حضور آمریکا در منطقه است».


هفته گذشته ژنرال «کنت مک‌کنزی» فرمانده سنتکام از برخی از این پایگاه‌ها بازدید کرد و از انتقال نیروها، هواپیماها و سلاح‌ها به این پایگاه‌ها جهت بررسی نحوه استفاده از این پایگاه‌ها به عنوان مراکز لجستیک اضطراری خبر داد.


این پایگاه‌ها شامل بندر ملک فهد، پایگاه هوایی ملک فیصل و پایگاه ملک فهد در طائف است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران