آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات! آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات! آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات! بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات! آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات! آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات! آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات! آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات!

آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات!

عضو سابق کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: نباید اینطور باشد که شرایط برای سفرهای توزیستی به کشوری مانند ترکیه که با شیوع کرونا مواجه است، برقرار باشد اما درباره عراق و سفرهای زیارتی عتبات که شرایط متفاوتی دارد، ممنوعیت اعمال شود!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجتبی شاکری درباره ممنوعیت سفر به عتبات در حالی که تورهای گردشگری برقرار است، اظهار کرد: شیوع کرونا مسئله مهمی است به ویژه اینکه نوع انگلیسی این ویروس نیز در حال افزایش است اما در عین حال که پروتکلها تدوین و رعایت می‌شود باید در ایجاد محدودیتها نیز دقت لازم وجود داشته باشد.


وی ادامه داد: در حال حاضر شرکتهای گردشگری فعال هستند و با رعایت پروتکلها، سفرها انجام می‌شود؛ به نظر می‌رسد برای سفرهای زیارتی نیز چنین امکانی می‌تواند فراهم باشد و با دقت‌نظرهایی که سازمان حج و زیارت دارد، می‌توان پروتکل‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرد که مردم از این امکان معنوی بزرگ، بهره‌مند شوند.


وی با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به عراق ادامه داد: برداشته شدن روادید ایران و عراق که در سفر آیت الله رئیسی به عراق مطرح شد اقدام مثبتی خواهد بود که در شرایط کنونی بخشی از تحقق آن به رعایت پروتکلها بستگی دارد اما میتوان ضمن استفاده مردم ایران از اماکن متبرکه عراق، نسبت به صدور واکسن به این کشور اقدام کرد تا مردم آنها نیز دچار مشکل نشوند بنابراین توجه به مواردی از این دست می تواند منجر به تقویت روابط و ازسرگیری سفرها شود.


عضو سابق کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در عین حال به نظر می‌رسد باید عدالتی در صدور مجوز برای انجام سفرها وجود داشته باشد؛ اینطور نباشد که شرایط برای سفرهای توزیستی به کشوری مانند ترکیه که با شیوع کرونا مواجه است، برقرار باشد اما درباره عراق و سفرهای زیارتی عتبات که شرایط متفاوتی دارد، ممنوعیت اعمال شود!
مطالب مرتبط

نظرات کاربران