پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش» پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش» پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش» بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش» پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش» پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش» پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش» پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش»

پیام تسلیت جنبش‌های مقاومت منطقه در پی درگذشت «انیس النقاش»

حزب الله و جبهه العمل الاسلامی لبنان، انصار الله یمن و جنبش‌های فلسطینی با صدور بیانیه‌های جداگانه درگذشت «انیس النقاش» مجاهد، متفکر، پژوهشگرو مبارز کهنه کار لبنانی را تسلیت گفته و بر ادامه راه او تا آزادسازی قدس شریف تاکید کردند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حزب الله و جبهه العمل الاسلامی لبنان ، انصار الله یمن و جنبش‌های فلسطینی با صدور بیانیه‌های جداگانه درگذشت انیس النقاش مبارزه کهنه کار جبهه مقاومت را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا تسلیت گفتند.


در بیانیه حزب الله لبنان آمده است: انیس نقاش یکی از مهم ترین اندیشمندان و پژوهشگران منطقه بود که پژوهش ها و مطالعات راهبردی مهمی را ارائه داد و در مسیر مقابله گسترده با دشمن صهیونیستی بی نظیر بود.


حزب الله با بیان اینکه نقاش سال های طولانی از عمر خود را در راه مقاومت، جهاد و مبارزه سپری کرد، افزود: وی با قلب و عقل خود حامل مسئله فلسطین بود و آزادگان جهان را به یاری این مسئله و دفاع از ملت فلسطین دعوت کرد و با تمام قدرت در محافل داخلی و بین المللی از مقاومت لبنان و گزینه های سیاسی و جهادی آن دفاع کرد.


حزب الله تصریح کرد: انیس نقاش در مقابل محاصره و تجاوز در کنار جمهوری اسلامی ایران ایستاد و از مفاهیم عادلانه و ارزش های والای آن حمایت کرد و در برابر توطئه علیه سوریه و جنگ جهانی علیه این کشور که از سوی تروریسم و حامیان بین المللی و منطقه ای آن انجام گرفت، ایستاد.


حزب الله درگذشت انیس نقاش را به خانواده و دوستداران وی تسلیت گفت و از درگاه الهی برای او طلب رحمت کرد.


دفتر سیاسی جنش انصارالله یمن در بیانیه‌ای آورده است: «با کمال تاسف و تاثر از درگذشت مبارز جسور عرب استاد بزرگ انیس النقاش هماهنگ کننده گروه مطالعات راهبردی امان مطلع شدیم که عمر خود را در مبارزه و جهاد سپری کرد و ازجوانی مدافع آرمان مقدس فلسطین بود و پرچم فلسطین را همواره بالا نگاه داشت».


در این بیانیه آمده است: «به حق این مرحوم نمونه یک انسان متعهدی بود که با وجود همه وسوسه‌ها و تهدیدها تسلیم نشد و فلسطین قطب نمای او در هر فعالیتی بود».


جنبش انصار الله تاکید کرد: «درگذشت النقاش ضایعه بزرگی بود که به دلیل برخورداری وی از یک موضع گیری اصولی و فرهنگ سیاسی و فکری بازی بود که به او توان ارائه یک رویکرد سیاسی دقیق و متین را با توجه به تحولات روز می‌داد. از درگاه خداوند متعال برای این مبارز بزرگ عرب رحمت و مغفرت و برای خانواده او نیز صبر و آرامش مسئلت داریم».


جبهه العمل اسلامی لبنان نیز انیس النقاش را یک مبارز لبنانی عربی و اسلامی و مدافع قدرتمند آرمان فلسطین توصیف کرد و گفت: گزینه مقاومت و مجاهدت در نزد النقاش از گهواره تا گور هرگز تغییر نکرد».


 در بیانیه این جنبش آمده است: «النقاش در حالی به دیار باقی شتافت که چشمانش به فلسطین، قدس و مسجد الاقصی دوخته شده بود. ما جسم او را از دست دادیم، اما روح، خط مشی و اندیشه او در مقاومت و بازدارندگی را از دست نداده‌ایم».


«احمد سعدات» دبیر کل «الجبهه الشعبیه لتحریر فلسطین» که در اسارت رژیم صهیونیستی است نیز از داخل زندان بیانیه‌ای به مناسبت درگذشت انیس النقاش صادر کرد.


 در این بیانیه آمده است: «این مبارز فقید وفادار به وطن خود لبنان و همچنین فلسطین که حامی آرمان آن بود، باقی ماند و هرگز از آن عقب ننشست».


سعدات تاکید کرد: «او صرفا یک سرباز یا فرمانده انقلاب فلسطین و مقاومت نبود. او در رکاب انقلابیون در هر کجا بود و با دشمنان ملت‌ها در هر کجا مبارزه می‌کرد».


 دبیر کل الجبهه الشعبیه افزود: النقاش در حالی از این جهان فانی رخت بربست که امت و ملت لبنان و فلسطین که با توطئه جهانی روبه رو هستند، به او نیاز داشتند. دوستداران و نسل‌های انقلابی تا آزادسازی همه خاک کشورهای عربی از چنگ اشغالگران نام او را چون بیرقی حمل خواهند کرد».


 جنبش جهاد اسلامی نیز  با صدور  بیانیه‌ای گفت: «النقاش حامی مقاومت فلسطین و مدافع آن بود و ما بر تداوم خط مشی مقاومت و ثبات در مواضع خود تا نابودی اشغالگران و بازپس گیری کامل حقوقمان تاکید می‌کنیم».
مطالب مرتبط

نظرات کاربران