کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد

کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب» منتشر شد

کتاب «درس‌های مکاسب (کتاب البیع)» به قلم سید محسن مرتضوی و در سه جلد به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، کتاب «درس‌های مکاسب(کتاب البیع)» برگرفته از درس‌های آیت‌الله سید حسن مرتضوی و به قلم سید محسن مرتضوی در سه جلد و با شمارگان ۵۰۰ نسخه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.


این کتاب که با عنوان «درس‌های مکاسب(کتاب البیع)» به رشته تحریر درآمده، برگرفته از درس‌های آیت‌الله سید حسن مرتضوی است که در دوره‌های متعدد در حوزه علمیه نجف اشرف و مشهد مقدس در جمع صدها نفر از طلاب و فضلا ارائه شده است.


جلد اول و دوم و سوم این مجموعه به «کتاب البیع» و جلد چهارم و پنجم آن به «کتاب الاخیارات» اختصاص دارد.


جلد اول کتاب «درس‌های مکاسب(کتاب البیع)» در هفت بخش تنظیم شده که معنای لغوی و اصطلاحی بیع، معاطات، تنبیهات معاطات، عقد بیع، احکام مقبوض به عقد فاسد و شروط متعاقدین، عناوین بخش‌های این جلد را تشکیل می‌دهد.


جلد دوم در ۹ بخش تألیف شده است که از بخش هشتم تا شانزدهم این اثر سه جلدی را شامل می‌شود؛ عناوین این جلد مشتمل بر بیع فضولی، اجازه و ردّ، ولایت أب و جد، ولایت فقیه، ولایت عدول مؤمنین، بیع عبد مسلم به کافر، شروط عوضین، طلقیت و بیع الوقف است.


جلد سوم این اثر، در ۱۰ بخش تدوین شده است که از بخش هفدهم تا بیست و ششم را در برمی‌گیرد؛ عناوین بخش‌های این جلد عبارتند از: صور جواز بیع وقف، عدم جواز بیع اُمّ ولد، بیع رهن، بیع عبد جانی، قدرت بر تسلیم، عدم به مقدار ثمن و مثمن، اِندار برای ظروف، استحباب تفقّه در تجارت، تلقی رکبان و غیره، و احتکار طعام.


جلد اول تا سوم کتاب «درس‌های مکاسب» قابل تهیه از فروشگاه‌های مؤسسه بوستان کتاب در قم (۰۲۵۳۱۱۵۱۱۸۷)، تهران (۰۲۱۶۶۹۶۹۸۷۸)، مشهد (۰۵۱۳۲۲۳۳۶۷۲) و اصفهان (۰۳۱۳۲۲۲۰۳۷۰) است.


گفتنی است، علاقه‌مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره‌مند شوند.


| شناسه مطلب: 105284
تازه های نشرمطالب مرتبط

نظرات کاربران