امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان

امکان تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در افغانستان

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی آمادگی جذب دانشجویان افغانستانی در سال جدید تحصیلی را دارد و با تصویب شورای عالی تقریب امکان تاسیس شعبه این دانشگاه در کابل و هرات هم وجود خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، دکتر سیدمحمد حسینی در دیدار سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان که عصر یکشنبه در محل دانشگاه مذاهب اسلامی در تهران برگزار شد، گفت: شناخت جریان‌های فکری و فعالان حوزه های اندیشه و علم برای تقویت و توسعه تقریب مذاهب اسلامی ضروری است.


وی افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی آمادگی جذب دانشجویان افغانستانی در سال جدید تحصیلی را دارد و با تصویب شورای عالی تقریب امکان تاسیس شعبه این دانشگاه در کابل و هرات هم وجود خواهد داشت.


رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین گفت: برای گسترش تفکر تقریب و جلوگیری از جریان های تفرقه افکن زمینه های علمی فراوانی وجود دارد که با همکاری های علمی دو کشور توسعه خواهد یافت.


در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سیدعیسی حسینی مزار ربیس عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان و رییس خبرگزاری صدای افغان نیز از گسترش فعالیت علمی و فرهنگی برای گسترش فرهنگ تقریب استقبال کرد و گفت: با توجه به نفوذ جریان افراطی از سوی برخی کشورهای منطقه که با حمایت کشورهای غربی صورت می گیرد فعالیت تقریب اهمیت دو چندانی در افغانستان دارد و در این حوزه نقش دانشگاه مذاهب اسلامی ارزشمند است.


حسینی مزاری افزود: علمای اهل سنت و تشیع با کمک چنین مجامعی می توانند حرکت علمی و سالم را برای شکل گیری تقریب به انجام رسانند.


در این دیدار مقرر شد با هماهنگی مرکز فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی تبیان برای جذب دانشجویان افغانستانی به صورت حضوری و مجازی در سال تحصیلی آینده اقدام شود.
نظرات کاربران