اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم

اعلام شرایط سفر به عتبات در ماه محرم

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: شرایط و ظرفیت اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات عراق در ماه محرم تغییر نمی‌کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبري، "مسعود اخوان" درباره‌ي شرايط اعزام كاروان‌ها به عتبات عاليات عراق در ماه محرم، اظهار كرد: سفر عتبات عاليات عراق در اين ماه نيز مانند گذشته است و هيچ تغييري از نظر تعداد كاروان‌هاي اعزامي و شرايط سفر نمي‌كند.
او ادامه داد: اكنون سيستم ثبت نام در كاروان‌هاي عتبات عاليات عراق از افراد پيش ثبت نام شده كه چندي پيش در قرعه‌كشي شركت كرده بودند‌، در حال انجام است. اين اشخاص مي‌توانند در صورت تمايل براي سفر در ماه محرم‌، كاروان‌هاي اين دوره‌ي زماني را انتخاب كنند.
وي‌ همچنين با بيان اين‌كه كاروان‌هاي اعزامي عتبات در اين دوره هنوز جاي خالي دارند‌، گفت: اتفاقا برخلاف تصور‌، ميزان استقبال براي سفر به عتبات عاليت عراق در ماه محرم نسبت به مناسبت‌هاي ديگر كمتر است‌، چراكه عموم مردم مراسم خاصي در داخل كشور اجرا مي‌كنند.
اخوان در عين حال به كاهش تقاضا براي سفر به عتبات عاليات عراق تحت تأثير افزايش نرخ ارز‌ و به‌دنبال آن، افزايش هزينه‌ي اين سفر اشاره و بيان كرد: در حال حاضر روزانه 60 كاروان به عتبات عاليات عراق اعزام مي‌شود كه اين تعداد در گذشته 100 كاروان بود.
وي همچنين اظهار كرد: سازمان حج و زيارت براي ماه محرم مثل ماه‌هاي گذشته ظرفيتي را در نظر گرفته است و اگر گروه‌هاي انفرادي نيز تقاضاي سفر با كاروان‌هاي زيرنظر سازمان را داشته باشند مي‌توانند به دفاتر خدمات زيارتي مجاز درخواست دهند تا رسيدگي شود.
مديركل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت درباره‌ي شرايط مرزها در ماه محرم‌ براي اعزام كاروان‌ها به ايسنا گفت: مرزهاي زميني هم‌اكنون براي خروج كاروان‌ها و گروه‌هاي انفرادي بسته است و در ماه محرم نيز اين شرايط حاكم خواهد بودد.


| شناسه مطلب: 32798نظرات کاربران