آیت الله مدرسی:

برگشت به اصل عاشورا بسیاری از مشکلات کشور را حل می کند

حضرت آیت الله سید محمد تقی مدرسی، از مراجع تقلید شیعه در عراق گفت: برگشت به همان اصل عاشورایی که در زمان جبهه ها مصداق داشت بسیاری از مشکلات ایران اسلامی را برطرف می سازد.

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، آيت الله مدرسي در ديدار روحانيون بعثه مقام معظم رهبري، مداحان و روحانيون كاروان هاي زيارتي اظهارداشت: امروز بسياري از مصائب و مشكلاتي كه دامن گير جامعه اسلامي ما است به دليل فاصله گرفتن از ارزشهاي حسيني و معارف سيدالشهدا مي باشد.
اين مرجع تقليد عراق ادامه داد: فتنه هاي بزرگي در كشور ما بوده و بواسطه دشمنان است، بايد تلاش كنيم امنيت رواني و اقتصاد مقاومتي به خوبي در آن اجرا شود و اين تنها از راه حسين(ع) امكان پذير است.
آيت الله مدرسي افزود: آنچه امروز نسل جوان ما را تهديد كرده و با آن دست به گريبان هستند، توجه به ماديات بجاي كمالات الهي است.
وي بيان داشت: در مسير اهل بيت(ع) قرار بودن و حركت كردن، همه مشكلات را برطرف خواهد ساخت و بلاها رد مي شود همانگونه كه تا كنون هيچ غلطي نتوانسته انجام بدهد.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به فرارسيدن ايام حزن و اندوه سيد و سالار شهيدان گفت: اگر امروز و در اين ماه عزيز در خدمت حضرت هستيد فقط با اراده حضرتش بوده است، پس مراقب باشيد دست خالي به موطن خود بر نگرديد.
اين مرجع تقليد عراق افزود: اينجا سكّوي پرتاب و پرش براي تكامل است، تكامل انسان محدود نيست و هر كسي به فراخور حال خود مي تواند اوج بگيرد و پاك شود.
وي بيان داشت: "ما ضعف خودمان را مي دانيم و بر احوال خويش آگاهيم، آمده ايم تا پاك شويم، وقتي كه شهرها، آب و هوا به بركت امام حسين(ع) پاك مي شوند، چرا دل هاي ما پاك نشود، مگر جنس اين دل از چيست؟ بايد جواب بگيريد و كربلا را ترك كنيد.


| شناسه مطلب: 33070نظرات کاربران