کوپر در دیدار آیت‌الله سیستانی عنوان کرد؛

حرم امام علی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار می‌گیرد

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق، اعلام کرد از قرار گرفتن آستان مقدس امام علی(ع) در فهرست میراث جهانی مورد حمایت یونسکو حمایت می کنیم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبري، نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل متحد در عراق، اعلام كرد از قرار گرفتن آستان مقدس امام علي(ع) در فهرست ميراث جهاني مورد حمايت يونسكو حمايت مي كنيم.
مارتين كوپلر نماينده ويژه بان كي مون از تمايل خود براي زيارت آستان مقدس امام علي(ع) در هر باري كه به نجف اشرف مي رود، به خاطر احساسش نسبت به مقدس بودن اين مكان، خبر داد.
وي نجف اشرف را جزيره صلح و مقدس توصيف كرد و گفت: سازمان ملل متحد با قدرت از قرار گرفتن مرقد امام علي(ع) در فهرست ميراث جهاني مورد حمايت يونسكو حمايت مي كند.
وي آستان مقدس امام علي(ع) را جزيره مقدس صلح توصيف كرد.
كوپلر كه به ديدار آيت الله العظمي سيستاني مرجع عالي شيعيان عراق رفته بود، از نقش مرجعيت تشيع در عراق تقدير كرد.
كوپلر همچنين در جريان پروژه هاي زيربنايي فعلي در آستان مقدس امام علي(ع) قرار گرفت كه طي آن و اقدامات توسعه در راستاي خدمت به زائراني كه از سرتاسر جهان به نجف اشرف مي آيند، مورد توجه وي قرار گرفت.
وي خاطر نشان كرد: اين مكان، شايسته حفظ و مراقبت و تقدير از سوي جامعه جهاني است و من روند قرار گرفتن اين مكان در فهرست ميراث جهاني را درك مي كنم و از اقدامات مطلوب در اين زمينه حمايت مي كنيم تا در سريع ترين زمان ممكن محقق شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران