برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر

برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد سهله و مقام صاحب‌الزمان در کربلا +تصاویر

در شمال مرقد مطهر امام حسین (علیه السلام) مقامی هست که به مقام حضرت حجت بن الحسن المهدی (عج) معروف است. گفته می شود که امام زمان (عج) در یکی از تشرف هایشان به زیارت امام حسین (ع)، در این مکان نماز خوانده و برگشته اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ،اين مقام در كربلا به خاطر ارتباط با حضرت مهدي (عج) از جايگاه بسيار مهمي به شمار مي رود و شيعيان در نيمه شعبان در اين مكان جمع مي شوند و در كنار نهر فرات شمع روشن مي كنند كه اين كار يك فضاي معنوي خاصي را بوجود مي آورد.
* روشن كردن ۱۱۸۴ شمع به تعداد عمر مبارك حضرت مهدي (عج) در مسجد سهله
خبر ديگر از عراق اينكه توليت مسجد مقدس سهله يازدهمين جشنواره فرهنگي بقية الله را با روشن كردن 1184 شمع به تعداد عمر مبارك حضرت مهدي (عج) افتتاح كرد.
اين شمع ها در مساحتي به اندازه 15 متر كه بر روي آن نوشته بود «السلام عليك يا قائم آل محمد» روشن شد.
اين مراسم با تلاوت قرآن كريم و مديحه سرايي براي امام زمان (عج) آغاز شد و در آن جمع زيادي از زائرين حضور يافتند.
در اين جشنواره، مقام هاي شريف مسجد سهله؛ از مقام امام صادق (ع) گرفته تا مقام امام زمان (عج) عطر افشاني و معطر شد و جمعي از خادمين مسجد و زائرين با حركت در صحن هاي مسجد براي تعجيل فرج حضرت حجت بن الحسن العسكري (عج) دعا كردند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران