جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور:

ساخت صحن حضرت زهرا در عتبات عالیات امسال به پایان می‌رسد

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از اتمام پروژه ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف طی سال جاری خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سردار مسعود شوشتري در مراسم توديع و معارفه مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات استان كرمانشاه با اشاره به در دست اجرا بودن پروژه هاي بزرگي همچون ساخت صحن حضرت زهرا(س) در كنار بارگاه ملكوتي امام علي(ع) در نجف اشرف از سوي ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور، اظهار كرد: اين پروژه با زيربناي 220 هزار مترمربع پروژه بسيار زيبا با معماري منحصر به فردي است كه امسال تحويل خواهد شد.
شوشتري اضافه كرد: با اتمام اين پروژه و اضافه شدن فضاي220 هزار متر مربعي زيربناي حرم امام علي(ع) يازده برابر خواهد شد.
جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور با بيان اينكه همه مصالح مورد نياز براي ساخت صحن حضرت زهرا(س) از انواع ايراني تامين شده، گفت: حدود دو هزار نفر در ساخت اين پروژه مشاركت دارند كه همه آنها ايراني هستند.
شوشتري سپس از پروژه لاغرسازي ستونهاي دور ضريح امام حسين(ع) در كربلا به عنوان پروژه بزرگ ديگر در دست اجرا از سوي ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور ياد كرد و افزود: اين پروژه با هدف بزرگ شدن محوطه داخلي ضريح امام حسين(ع) در دست اجرا است.
جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور اضافه كرد: تا قبل از اجراي اين پروژه فاصله بين ضريح و ستون ها در حرم امام حسين(ع) 1.5 متر بود كه با لاغر كردن ستون ها اين فاصله به بيش از چهار متر خواهد رسيد.
شوشتري با اشاره به اتمام كار لاغر سازي ستون ها تا پايان شهريور امسال، گفت: تلاش شده تا در اجراي پروژه لاغرسازي ستون ها معماري حرم امام حسين(ع) حفظ شود.
وي همچنين با اشاره به خريداري زميني به مساحت شش هزار مترمربع در حد فاصل بين خيمه‌گاه و تل‌زينبيه و حرم امام حسين(ع) از سوي عراقي ها افزود: عراقي‌ها مي خواهند طراحي و ساخت اين پروژه‌ها را به ايراني‌ها واگذار كنند.
جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور در ادامه با اشاره به عقبه تاريخي 800 ساله ثبت شده ايراني ها در مشاركت در امر بازسازي عتبات عاليات، گفت: امروز عراقي ها خواهان ورود ايراني ها به پروژه‌هاي توسعه‌اي هستند. شوشتري در پايان اشاره اي هم به فعاليت ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور داشت و افزود: در حال حاضر و با گذشت يك دهه از عمر ستاد بازسازي عتبات عاليات، اين ستاد در همه استان‌هاي كشور شكل گرفته و در دو بخش جمع‌آوري كمك هاي مردمي و انجام پروژه‌ها در كشور عراق مشاركت دارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران