پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا

پیشرفت 60% حفاری صحن بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا

بخش پروژه های مهندسی آستان قدس حسینی از پیشرفت شصت درصدی اقدامات حفاری در صحن حضرت زینب (سلام الله علیها) و ادامه فعالیت شبانه روزی بر روی این پروژه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، این پروژه در زمینی به مساحت پنجاه و دو هزار متر مربع در بخش غربی صحن شریف حسینی اجرا می شود.
مهندس محمد حسن کاظم، رئیس بخش پروژه های مهندسی آستان قدس حسینی در گفتگو با سایت آستان اظهار کرد، دیوار مجاور صحن با به کارگیری نوین ترین تکنولوژی با عمق چهل متری زیر زمین برای محافظت از  بناهای مجاور و جلوگیری از نشت آبهای زیر زمینی احداث شد.
وی گفت: این پروژه از دو طبقه زیر زمین و دو طبقه روی زمین تشکیل می شود و به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.
برنامه ریزی شده که این پروژه، توسعه جدید مقام تل زینبیه، یک کتابخانه بزرگ و موزه جدید آستان حسینی و مهمانسرای حضرت امام حسین (علیه السلام) و بخش خدمات عمومی را در بربگیرد.
این پروژه از سویی به ساختمان توسعه داده شده مقام تل زینبیه می پیوندد و بخشهای دیگری که در این پروژه پیش بینی شده است می توان از یک کتابخانه بزرگ و موزه جدید آستان حسینی و مهمانسرای حضرت امام حسین (علیه السلام) و بخش خدمات عمومی نام برد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران