انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد
انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد

انتقال زائران حج از ازبکستان آغاز شد

شرکت ملی هواپیمایی «ازبکستان هوا یولاری» انتقال حجاج به سرزمین وحی را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، شرکت ملی هواپیمایی «ازبکستان هوا یولاری» انتقال زائران «حج – 2018» را آغاز کرد.

زائران حج تمتع از شهرهای مختلف ازبکستان تا 13 آگوست سال جاری میلادی با هواپیماهای «بوئینگ- 767» به شهر «مدینه» عربستان سعودی منتقل می‌شوند.

نمایندگان شرکت ملی هواپیمایی اظهار داتشند: در چارچوب اجرای برنامه حج–2018 برنامه‌ریزی شده از فرودگاه‌های «تاشکند»، «نمنگان»، «سمرقند»، «کارشی» و «بخارا» 32 پرواز انجام و 7 هزار و 200 زائر از ازبکستان منتقل شوند.  

در فرودگاه‌ها و سالن‌های هواپیماها برای زائران تمام شرایط مورد نیاز فراهم شده است.

برنامه‌ریزی شده پروازهای بازگشت حجاج از 27 آگوست تا 14 سپتامبر انجام شود.

زائران به ازبکستان از شهر «جده» پرواز می‌کنند.

سهمیه سالانه برای حجاج ازبکستان از سال 2017 میلادی از 5 هزار و 200 نفر تا 7 هزار و 200 نفر افزایش یافته است.

هم‌اکنون در ازبکستان، 2 هزار و 238 سازمان دینی متعلق به پیروان 16 دین مختلف به ثبت رسیده که 2 هزار و 64 نهاد دینی که معادل 94 درصد این سازمان‌ها می‌باشند متعلق به مسلمانان هستند.

 همچنین 157 نهاد دینی مسیحی، 8 نهاد یهودی، معبد بودا و .... نیز در این جمهوری فعالیت می‌کنند.

این در حالی است که پس از استقلال در ازبکستان صدها مسجد، کلیسا و عبادتگاه احداث و بازسازی شده و هر سال بیش از 7 هزار مسلمان ازبک مراسم حج تمتع و بیش از 6 هزار مسلمان نیز مراسم حج عمره‌ را انجام می‌دهند.

ازبکستان با بیش از 32 میلیون و 900 نفر جمعیت پرجمعیت‌ترین کشور آسیای مرکزی است که اکثریت مردم آن‌ را مسلمانان اهل سنت تشکیل می‌دهد.

منبع: فارس
نظرات کاربران