مراسم سالگرد شهدای مسجدالحرام و منا

مرگ سرخ بهترین نوع مرگ است، شهدا در ردیف انبیاء و علما قدرت شفاعت دارند

در سالروز شهادت جمعی از حجاج بیت الله الحرام درسال 94 ، مراسم بزرگداشت شهدای مسجدالحرام و منا باحضور خانواده های برخی از شهیدان  در بعثه مقام معظم رهبری در سرزمین منا برگزا ر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در این مراسم که نماینده رهبر معظم انقلاب در امور حج و زیارت و نمایندگان بیوت مراجع تقلید و حجاج ایرانی حضور داشتند، حجت اسلام والمسلمین راشد یزدی درباره مقام شهید و فلسفه شهادت سخنرانی کرد. این استاد اخلاق مرگ سرخ را بهترین نوع مرگ دانست و گفت:این نوع مرگ را شهدا ثبت کردند و فانی نشدند. وی با اشاره به آیات قرآن درباره مرگ در راه خدا گفت: همه چیزاین دنیا نابود شدنی است مگر ذات اقدس الهی. 
آقای راشد یزدی با بیان اینکه انشانها دستخوش تغییر می شوند و مهمترین این تغییر مرگ است افزود: دراین میان عالمان ربانی و شهدا هرگز نابود نخواهند شد. وی اظهارداشت: عالمان ربانی با آثار ماندگارشان و شهدا با مرگ سرخ شان در سراسر تاریخ و زمان جاوید خواهند ماند. 
وی با بیان روایاتی از پیامبر اکرم (ص) گفت: در تحف العقول حرانی از قول پیامبر نوشته است که سه دسته در قیامت حق شفاعت دارند. این استاد اخلاق افزود: این سه دسته انبیاء، علما و شهدا هستند که این حقیقت بیانگر مقام شهید است در آن دنیا . وی با گرامیداشت یاد شهدای مسجدالحرام و منا به خانوده ای آنان به سبب این مرگ سرخ در سرزمین وحی تبریک گفت و افزود: پیامبر به پدران شهدا بشارت داده و درحدیثی فرمودند که کسی که یک پسرش در راه خدا به شهادت رسیده چراغ ماندگاری اش در جامعه خاموش شدنی نیست.
در ادامه این مراسم آقای مرتضی طاهری ذاکر اهل بیت در بیان مقام شهید و شهدای منا شعری خواند و حاضران را به غنیمت شمردن اوقات حضور در منا توصیه کرد. 
  
 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران