خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات

خطیب بعثه در کربلا: توبه مقدمه ای برای سفرعتبات

حجت الاسلام والمسلمین رضایی : احکام و آداب ادیان الهی برای تأمین منافع انسان است و هرگز چیزی به خدا نمی رسد چراکه خداوند بی نیاز مطلق است.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از کربلای معلا، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضایی آدریانی، خطیب بعثه مقام معظم رهبری در کربلا در جمع زائرین ایرانی در حرم امام حسین(ع)گفت: زیارت در راستای تأمین منافع انسان است و زمینه ای برای رشد معرفتی و تربیتی انسان است البته باید شرط بهره مندی از آن وجود داشته باشد وگرنه بهره انسان ناچیز خواهد بود.


وی در ادامه اظهار داشت : حق کسانی که بر گردن انسان حق عظیم دارند مثل پدر و مادر و همسر و فرزندان و... واجب است و از جمله مهترین آنها حق الناس است.


ایشان با ذکر روایتی از رسول خدا (ص) که برای ملاقات جوان بیماری به منزلش رفتند بیان داشت : اگر با حق الناس و احیاناً دل آزاری مادر و پدر و همسر و ... به زیارت آمده باشیم از این زیارت ها بی بهره خواهیم بود لذا در مقدمه سفر توبه لازم است.


در پایان نیز مراسم عزاداری و سینه زنی توسط مداح اهل بیت محمد اطهری نسب برای زائران ایرانی برگزار شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران