حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین

حضور هزاران زائر در مراسم تعویض پرچم گنبد امام حسین

عزاداران در این مراسم شعارهای لبیک یا حسین و هیهات منا الذلة را سر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و به نقل از سایت رسمی استان مقدس حسینی(ع)،صحن شریف حسینی شامگاه دوشنبه همزمان با حلول ماه محرم الحرام، صحنه برگزاری مراسم نصب پرچم سیاه عزا بر فراز گنبد امام حسین علیه السلام با حضور هزاران زائر و عزادار حسینی بود.


هزاران تن از زائران و عزاداران حسینی در عراق و کشورهای عربی و ایرانی و خارجی در نخستین شب از ماه محرم الحرام برای شرکت در این مراسم سالانه در داخل صحن شریف گرد هم آمدند.


آستان قدس حسینی مانیتورهای بزرگی را در محوطه آستان و منطقه بین الحرمین برای نمایش مراسم و کاهش ازدحام در داخل صحن شریف حسینی نصب کرد.


عزاداران در این مراسم شعارهای "لبیک یا حسین" و "هیهات منا الذلة" را سر دادند.


با وجود حجم انبوه شرکت کنندگان اما هیچگونه موارد خفگی، و آسیب دیدگی و غیره در این مراسم ثبت نشد.


پیشتر آستان قدس حسینی از انجام تمهیدات امنیتی و خدمات لازم برای برگزاری این مراسم خبر داد و اعلام کرد، مکانهای ویژه ای را برای حضور بیشمار زائران در این مراسم پیش بینی نموده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران