توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده  توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده  توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده  بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده  توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده  توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده  توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده  توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده 

توصیه های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده 

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و دست‌اندرکاران حج ، تاکید کرد: توصیه های معظم له سرلوحه فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده خواهد بود. 

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکرنماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت درجلسه امروز شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با اشاره به دیدار اخیر مسئولان و دست‌اندرکاران حج 97 با مقام معظم رهبری اظهار داشت: حج امسال رضایت عموم مردم ، زائران و بویژه مقام معظم رهبری را درپی داشت و این برای همه ما ؛ مایه مباهات و افتخار است. 
وی با تقدیر از کسانی که درپشت صحنه با تلاش و فعالیت شبانه روزی این افتخار را آفریدند ، افزود: مقام معظم رهبری تعابیر و عبارات بسیار مهمی داشتند و محورهایی که بیان کردند باید بعنوان دستورالعمل در فعالیت ها و برنامه ریزی های حج آینده  مورد توجه قرار گیرد. 
نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت  در ادامه برخی نکات مورد نظرمقام معظم رهبری درخصوص ابعاد اجرایی ، بین المللی، سیاسی  و فرهنگی کنگره عظیم حج را برشمرد و تاکید کرد: گروههای کارشناسی هرچه سریعترتشکیل شوند و برای هرکدام از نکات مورد اهتمام رهبری برنامه مدونی تهیه کنند و راهکار ارائه دهند.
سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند بعثه و سازمان حج و زیارت تلاش خواهند کرد به هیچ وجه در کارها تعارض نداشته باشند و با هم افزایی بیشتر مسیر حج و زیارت را به گونه ای جلو ببرند که به دستاورهای مورد نظر دست یابند.
وی با بیان اینکه تا دست یافتن به افق بلندی که امام راحل و مقام معظم رهبری در حوزه حج ترسیم کرده اند راه زیادی باقیمانده است ، اظهار داشت: باید با برگزاری جلسات مشترک کارشناسی ، همه کمک کنیم راهکارهای مناسب برای مسایل حوزه حج و زیارت ارائه شود و کارها به نتیجه برسد.
همچنین دراین جلسه تاکید شد با توجه به شرایط ارزی کشور؛ امور مربوط به حج ، عمره و عتبات به صورت جدی در کمیته های کارشناسی پیگیری شود تا با رعایت صرفه جویی درهزینه ها زمینه بهتری برای تشرف زائران فراهم گردد. 
درادامه این جلسه آقای اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه فعالیت کارگروههای آسیب شناسی از موسم حج97 آغاز شده، گفت: دراین کارگروهها بررسی راهکارها و شیوه های اجرایی حج آینده در حوزه های مختلف پیگیری  و برای تصمیم گیری نهایی درحال آماده شدن است. 
وی همچنین به اقدامات صورت گرفته در رابطه با اربعین اشاره کرد و از ثبت نام حدود 173 هزار زائر در سامانه سماح خبرداد و تصریح کرد: روند صدور روادید زائران از دیروز(یکشنبه) آغاز شده و به خوبی ادامه دارد.
این جلسه با ارائه گزارش آقای مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در مورد هزینه صدور روادید، بیمه و خدمات درمانی زوار اربعین ادامه یافت.
وی با اشاره به اینکه به رغم افزایش تعهدات بیمه گر هزینه بیمه در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است ، افزود: به هر میزان که قیمت ارزکاهش می یابد قرار است مابه التفاوت به زائران بازگردانده شود.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نیز درپایان بر لزوم اطلاع رسانی مناسب به زائران اربعین حسینی درخصوص سفر انفرادی و گروهی به عتبات عالیات و مدیریت در اعزام های زائران تاکید کرد. 
 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران