توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین

توصیه‌های انتظامی و امنیتی به زائران اربعین

رئیس پلیس امنیت عمومی استان، از زائران اربعین حسینی(ع) خواست تا نکات امنیتی در سفر اربعین را مدنظر قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، پیام کاویانی، ضمن تاکید بر عدم تحویل گذرنامه به افراد غیرمسئول و ناشناس در هنگام اعزام به عتبات عالیات، خواستار احترام به قوانین و هنجارهای بین‌المللی در عراق و حفظ آبرو و شأن شهروند قانون مدار ایرانی شد.
وی با بیان این که حمل هرگونه مواد مخدر، قرص‌های اعصاب و روانگردان به هنگام تردد جرم محسوب می‌شود، گفت: زائران باید در حفظ و نگهداری اسناد مسافرتی از جمله گذرنامه، روادید و قبض عوارض خروج از کشور دقت کنند.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان همچنین عدم حمل مدارک شخصی، ارز اضافی، زیورآلات و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی را از دیگر نکات ضروری این سفر برشمرد.
کاویانی با تأکید بر عدم مراجعه به اماکن خلوت، ناشناخته و منازل مسکونی در مسیر تردد به عتبات عالیات، رعایت کامل اخلاق اسلامی به عنوان یک زائر شیعه به‌دلیل انتقال فرهنگ را از موارد ضروری این سفر معنوی عنوان کرد.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان قم ضمن تأکید بر اجتناب از حضور در سایر شهرها و استان‌های غیرزیارتی و یا خارج موارد اعلامی، از تمامی زائران شرکت‌کننده در مراسم اربعین حسینی(ع) که به کشور عراق سفر می‌کنند تقاضا کرد، با رعایت موارد انتظامی و امنیتی فوق، سفر زیارتی ایمن را برای خود فراهم کنند.
نظرات کاربران