مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند

مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند

با نزدیک شدن به ایام اربعین، مواکب در عراق آرام، آرام جان می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، این روزها در هر کوی و برزن در شهر نجف اشرف مردم در حال آماده ساختن مواکب و پذیرایی از زائران اربعین هستند.

دستجات عزاداری هرروز عصرها از نقاط مختلف شهر و روستاهای نجف به‌طرف حرم حضرت علی (ع) به راه افتاده و پس از طی مسافت‌های زیادی از شارع امام زین العایدین (ع) وارد حرم مطهر علوی شده و پس از عزاداری از شارع امام علی ابن ابیطالب خارج می‌شوند.

کوچه‌های نجف این روزها رنگ و بوی دیگری دارد، دیگ‌های اطعام غذای نذری برپاشده است و مردم سعی و تلاش دارند تا هرکدام مواکب خود را به نحو زیبایی تزئین نمایند. کسبه هم هرکدام با توجه به شرایط محل کسب، خود را برای اربعین آماده می‌کنند.

نجف اشرف در آغاز راهپیمایی اربعین یکی از شلوغ‌ترین روزهای سال را تجربه می‌کند. اکثر زائران پیاده اربعین و علی‌الخصوص ایرانیان راهپیمایی را از شهر نجف و پس از زیارت حرم حضرت علی (ع) آغاز کرده و بر اساس عمودهای درج‌شده در مسیر حرکت می‌کنند.

فاصله بین نجف تا کربلا حدود 80 کیلومتر است و از میدان صوره العشرین تا حرم حضرت عباس (ع) تعداد 1452 عمود قرار دارد. عمده مواکب در این مسیر قرار دارند، موکب بزرگ امام رضا (ع) که متعلق به ایرانیان است نیز در همین مسیر است.

از دهم ماه صفر کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات تعطیل و کم‌کم زائران اربعین وارد عراق می‌شوند. امسال عراقی ها تلاش دارند تا مراسم اربعین خوبی نسبت به سال‌های گذشته برگزار کنند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران