پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت

پاسخ آ‌یت الله سبحانی به شبهه جدید وهابیت درباره زیارت قبور اهل بیت

حضرت ‌آیت الله سبحانی به جدیدترین شبهه وهابیت علیه تشیع و مسأله زیارت قبور اهل بیت(ع) پاسخ داد و گفت: وهابیت گوش شنوایی برای شنیدن حقایق ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به شبهات اخیر وهابیت علیه تشیع و مسأله زیارت گفت: وهابیت با استفاده از روایتی درصدد زیر سؤال بردن مسأله زیارت بودند در حالی که این روایت علیه آن ها است.

وی افزود: روایتی که شما از امام رضا(ع) استدلال می کنید علیه شما است چرا که حضرت در همین روایت قبور اهل بیت(ع) را استثنا کرده است و حتی می فرماید هر کس قبر من را زیارت کند دعایش مستجاب شده و گناهانش بخشیده می شود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اظهار داشت: ابن حبان از رجالیون اهل سنت در کتاب الثقات می گوید من ساکن مشهد هستم و هر موقعی مشکلی پیدا می کنم به حرم ایشان می روم و دو رکعت نماز می خوانم و توسل می کنم و دعای من مستحاب می شود.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) فرمود بار سفر به سوى زیارت قبور مگر براى زیارت قبور ما نبندید، غیر از بحث قبور اهل بیت(ع) وهابیت شبهه کرده که مگر امام نفرمود به زیارت قبور نروید پس چرا به قبرستان ها و زیارت قبور می روید.

حضرت آیت الله سبحانی در پاسخ به این شبهه ابراز داشت: طبق روایات شما، پیامبر اکرم(ص) فرموده قبور را زیارت کنید که آخرت را به شما یاد آوری می کند، ثانیا "شد رحال" این است که انسان شتر و وسیله نقلیه ای پیدا کند و مثلا به اراک برود و در قبرستان این شهر حمد بخواند که این کار لغو است چون ثوابی که در زیارت قبور قم وجود دارد در جاهای دیگر هم هست و ما زیارت قبور به شهر خود می رویم.

وی عنوان کرد: بنابراین روایتی که وهابیت دست آویز خود قرار داده اند از دو نظر علیه آن ها است اولا در ذیل روایت قبر ائمه طاهرین(ع) استثنا شده است و ثانیا منظور "شد قبور" است یعنی این که انسان ماشین بگیرد و به تهران برود تا در قبرستان این شهر حمد بخواند که این کار لغو محسوب شده و انجام نمی شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: کرارا مطالب و مباحث مربوط به تشیع تبیین شده است اما وهابیت گوش شنوایی برای شنیدن حقایق ندارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران