جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد

جلد نخست دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی منتشر شد

کتاب «دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی» به کوشش علی خراسانی، محمد اکبری کارمزدی و علی مدبر و جمعی از محققان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در معرفی این کتاب عنوان شده است: سالانه مشتاقان فراوانی، حج تمتع و عمره مفرده به جای می‌آورند و سرزمین وحی را زیارت می‌کنند. بسیاری از این عزیزان علاقمندند که پیش از سفر، افزون بر فراگیری مناسک، در این زمینه مطالعاتی داشته باشند و با معرفت و شناخت بیشتری به سرزمین وحی مشرف شوند؛ فراوانی عناوین کتاب‌های مرتبط با حج و گستردگی شمارگان آنها بیانگر این مهم است. در این میان مقالات دائره المعارف قرآن کریم که به گونه‌‎ای مرتبط با حج و حرمین است، به علت انعکاس دیدگاه قرآنی در این موضوعات و در راستای رفع نیازهای معرفتی، کلامی و تاریخی زائران بیت الله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

جلد اول این دانشنامه از مدخل آدم ربایی تا حرم و موضوعاتی چون ابابیل، ابراهیم(ع)، اُحد، احرام، اسماعیل(ع)، اکمل دین، بدعت، برائت، تابعین، حج، حجر الاسود و ... را شامل می شود.

کتاب «دانشنامه قرآنی حج و سرزمین وحی» در 779 صفحه و با قیمت 80 هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران