امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم  امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم  امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم  بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم  امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم  امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم  امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم  امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم 

امام جمعه نجف:  از ایران سپاسگزاریم 

حجت الاسلام و المسلمین قپانچی در خطبه نماز جمعه نجف اشرف با تاکید بر اینکه عراق بر خطرناک­ترین توطئه ای که منطقه شاهد آن بود غلبه کرد و پیروزی نظامی، سیاسی، دینی، اخلاقی و اجتماعی محقق ساخت، از حمایت ایران در جنگ علیه داعش قدردانی و سپاسگزاری کرد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، حجت الاسلام و المسلمین سید صدرالدین قپانچی در خطبه نماز جمعه نجف اشرف با تاکید بر اینکه عراق بر خطرناک­ترین توطئه ای که منطقه شاهد آن بود غلبه کرد و پیروزی نظامی، سیاسی، دینی، اخلاقی و اجتماعی محقق ساخت، از حمایت ایران در جنگ علیه داعش قدردانی و سپاسگذاری کرد.

وی در خطبه نماز جمعه به سالگرد پیروزی بر گروهک های تروریستی داعش پرداخت و گفت: این پیروزی با فرهنگ حسینی محقق شد.

حجت الاسلام و المسلمین قپانچی ادامه داد: پیروزی نظامی بعد از اینکه نیرو های مسلح و بسیج مردمی توانستند حدود نصف مساحت عراق که تروریسم و داعش بر آن مسلط شده بودند را آزاد کنند، حاصل کنند.

وی افزود: پیروزی اخلاقی از طریق تعامل اخلاقی که نیرو های مسلح و بسیج مردمی در مقابل وحشی گری های داعش از جمله ذبح، کشتار، سوزاندن و اسارت زنان داشتند، انجام گرفت و آنان بعد از آزادی مناطق به آنان خدمات ارائه دادند و آیت الله سیستانی کاروان های کمکی فرستادند.

امام جمعه نجف تصریح کرد: پیروزی دینی به اینگونه بود که این حرکت با اسم دین و با فرهنگ حضرت امیرالمؤمنین و امام حسین (علیهما السلام) شکل گرفت و منجر به وحدت اسلامی و از بین رفتن فاصله ها و اختلافات شد.

حجت الاسلام و المسلمین قپانچی از فتوا، توصیه ها و حمایت های مستمر آیت الله سیستانی، حوزه علمیه و حضور رزمی و تبلیغی آن و بسیج مردمی و نیرو های مسلح تشکر و قدر دانی کرد.

وی از حمایت های همه جانبه ایران در جنگ علیه داعش تشکر کرد و گفت: ایران در کنار عراق ایستاد و دوستی را معنا کرد.

امام جمعه نجف اشرف در خطبه دینی به محور تقوا اشاره و نتایج اخروی تقوا را برای متقین بیان کرد که از جمله آن ها موارد زیر است: اول: رفع ترس و ناراحتی از فرد متقی در روز قیامت.

2: کفاره گناهان و دستیابی به پاداش بزرگ.

3- بهشت و نعمت های آن.

حجت الاسلام و المسلمین قپانچی به فاطمیه اول، شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و وفات حضرت معصومه (س) اشاره کرد و یاد آور فضیلت حضرت زهرا (ع) شد و به دوستداران آن حضرت بشارت داد.

وی به حدیث امام جواد (ع) در خصوص حضرت معصومه (س) اشاره کرد که فرمودند: (من زار عمتی فاطمة عارفا بحقها وجبت له الجنة).

خطیب نجف اشرف در پایان به سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد
مطالب مرتبط

نظرات کاربران