پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف

پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف

بازسازی ایوان نجف در سه فاز اصلی جنوبی، شمالی و میانی تعریف شده که تاکنون این روند بیش از ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، بازسازی ایوان نجف  از چند سال قبل به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات آغاز شده و با توجه به حساسیت و ظرافت آن ادامه دارد.

بازسازی ایوان نجف درسه فاز اصلی جنوبی، شمالی و میانی تعریف شده  است که در فاز شمالی و جنوبی عملیات مرمت به پایان رسیده و تقریبا بیش از ۳۰ رج از مناره جنوبی نصب شده است.

تولیت آستان علوی قصد دارد تمامی فازهای بازسازی ایوان نجف به یکباره رونمایی شود و طبق زمان‌بندی پیش‌بینی شده بیش از یک سال دیگر روند بازسازی ایوان نجف به اتمام خواهد رسید و با توجه به تکمیل برخی از بخش‌ها تاکنون بازسازی این ایوان بیش از ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گفته محمد کریمی معاون صنعتی هنری ستاد بازسازی عتبات، درایوان نجف حدود ۲۵ هزار خشت طلا به کار رفته است که هر کدام در ابعاد مختلف در قسمت‌های گوناگون قرار می‌گیرد. 

وی افزود: مناره حرم امیرالمؤمنین(ع) هم در مجموع ۱۳۰ رج است که طلای به کار رفته در این ایوان توسط تولیت حرم و بخشی نیز توسط متبرعین تأمین شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران