2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود 2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود 2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود 2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود 2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود 2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود 2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود

2سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود

سرداب‌های «امام حسین (ع)» و «امام جواد (ع)» به منظور توسعه فضای حرم حضرت عباس (ع) و تردد بهتر زائران در این حرم مطهر ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، با توجه به افزایش تعداد زائران کربلا و لزوم فضاسازی برای حضور زائران در حرم حضرت عباس (ع)، متولیان این آستان احداث دو سرداب جدید را در این حرم مطهر در دستور کار قرار داده‌اند.


بر همین اساس، سرداب‌های «امام حسین (ع) و امام جواد (ع)» در فضای خارجی حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود، به طوری که این سرداب‌ها به سرداب‌های داخلی حرم مطهر متصل شده تا عبور و مرور زائران بهتر از قبل صورت گیرد.


برای این امر، باب امام حسین (ع) در حرم حضرت عباس (ع) تا اطلاع ثانوی بسته شده است. همچنین قرار است بخشی از دیوار سرداب امام حسن (ع) در حرم حضرت عباس (ع) تخریب گردد تا این سرداب به دو سرداب جدید متصل شود. به گفته متولیان حرم حضرت عباس (ع) بخش عمده سرداب‌های جدید برای زیارت بانوان در نظر گرفته شده است.


 


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران