همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد

همایش «خادمان مواکب عراقی اربعین» در حرم رضوی برگزار شد

همایش خادمان اربعین با حضور ۶۰۰ نفر از رؤسای مواکب عراقی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج از آستان‌نیوز، در همایش خادمان اربعین که روز گذشته، ۲ دی‌ماه با حضور جمعی از مسئولان آستان قدس رضوی و مقامات عراقی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، حجت‌الاسلام سید‌جلال حسینی، معاون تبلیغات آستان قدس رضوی اظهار کرد: ماه محرم امسال با شعار «حب الحسین یجمعنا» در رأس برنامه‌های کلان آستان قدس رضوی قرار داشت.

‌حسینی بیان کرد: امروز برای تمام جهانیان به اثبات رسیده که حرکت مردمی و خودجوش زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین حرکت مهمی در تاریخ بشریت است و هیچ کجای دنیا برنامه‌ای به این صورت یکپارچه و همدل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه روح این حرکت در بین همه مذاهب، ادیان و فرق در حال گسترش است، گفت: امروز اربعین حسینی به رمز اعتلا و ائتلاف وحدت مسلمانان و همه عدالتخواهان و ظلم‌ستیزان در عالم مبدل شده است.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی اظهار کرد: همایش اربعین حسینی آنقدر عظیم و تأثیرگذار است که رسانه‌های معاند هم نتوانستند این مراسم را تحریم خبری کنند و آن را کم اهمیت جلوه دهند.

اربعین نماد وحدت و اتحاد همه امت‌هاست
وی اربعین حسینی را بزرگترین و شکوهمندترین تجمع دینی بشر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه اربعین حضرت امام حسین(ع) در شرایط امنیتی خطرناکی برگزار شد اما با این شرایط ذره‌ای از عظمت و شکوه این تجمع کاسته نشد و دنیا امروز مبهوت این حرکت بزرگ است.

حسینی ادامه داد: امروز بزرگترین سفره اطعام در جهان، بزرگترین مراسم معنوی، حضور گسترده زائران، ترویج شاخص‌های سبک زندگی اسلام ناب همگی در پرتوی این راهپیمایی شکوهمند، محقق شده است.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی بیان کرد: امروز اربعین می‌تواند نماد وحدت و اتحاد همه امت‌ها باشد و شما خادمان این بارگاه منور شاهد بودید که دشمنان چگونه قصد داشتند میان دو ملت عراق و ایران اختلاف بیندازند که خوشبختانه با هوشیاری مردم دو ملت این توطئه دشمنان نقش بر آب شد.

حسینی ادامه داد: امروز اگر میزبانی عراقی‌ها از زوار امام حسین(ع) بیش از سال قبل نبوده باشد، قطعاً کمتر از آن نیست و این خاری است در چشم دشمنان که از ماه‌ها قبل قصد داشتند این ارتباط و دوستی را تحت‌الشعاع قرار دهند.

وی دشمن‌شناسی را از مهمترین ویژگی‌های منحصر به فرد اربعین ذکر کرد و افزود: امروز لازم است بدانیم دشمنان در چه خطی قرار دارند و چگونه با ساختن فرقه‌ها و نحله‌های مختلف قصد دارند، اسلام ناب را تغییر دهند و اتحاد مسلمانان را برهم بزنند و اسلام اصیل را که خاستگاه آن کربلاست، از مسیر اصلی خود منحرف کنند.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی اظهار کرد: امروز دشمن‌شناسی پیامی است که از اربعین به دنیا مخابره می‌شود و هدف آن هموار کردن این حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است.

در ادامه این برنامه سلمان ریاض، مسئول مواکب کربلا و محمد زبیری، یکی از مسئولان کنسولگری عراق در مشهد، نیز سخنرانی کردند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران