لزوم استفاده از کارگزاران فرهنگی توانا در کاروان های عتبات دانشجویی

مسئول دفتر نمایندگی بعثه رهبری در اصفهان تاکیدکرد: بایستی بستر مناسب برای استفاده ازکارگزاران فرهنگی خوش ذوق و توانا درکاروانهای عتبات دانشجوئی فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نشست مشترک مسئولان حج و زیارت استان اصفهان با مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با هدف بررسی  را هکارهای تعامل و ارتباط هر چه بهتر در جهت خدمت رسانی به زائران دانشگاهی و تشریح فعالیتهای عتبات دانشجوئی برگزار شد. 

در این جلسه که در محل نمایندگی حج وزیارت اصفهان برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین گرجی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در این استان بر ایجاد بستر مناسب برای همراهی روحانیون و مبلغین خوش ذوق و متبحر با کاروان های عتبات دانشگاهی که توانایی پاسخگویی به سوالات و شبهات این قشر را داشته باشند تاکید و اعلام کرد کهآمادگی دراین زمینه وجود دارد.

آقای زاهدی مدیر حج و زیارت اصفهان نیز با اشاره به مشکلات ایجاد شده در چند ماه اخیر از جمله لغو برخی پروازها، صادر نشدن روادید از سمت سفارت عراق و برخی مشکلات در محل اسکان زائران، بر جدیت و تلاش مجموعه حج و زیارت استان برای خدمت رسانی به قشر دانشگاهی تصریح کرد و گفت: ارتباط و همکاری بین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و این سازمان استمرار خواهد داشت.

در این نشست همچنین حجت الاسلام جوادی مسئول شورای عمره و عتبات دانشگاهیان از عملکرد دوره قبلی این شورا و اعزام دانشجویان به پیاده روی اربعین حسینی(ع) گزارشی ارائه کرد.

وی با اشاره به ثمرات اعزام دانشجویان به عتبات عالیات و تعمیق معارف اهل البیت(علیهم السلام) درمیان این قشر، داشتن این روحیه را مفید و از الزامات محیط دانشگاه انقلابی برشمرد و با بیان برخی مشکلات و دغدغه ها ابراز امیدواری کرد: در آینده اعزام های دانشگاهیان به نحو احسن انجام شود.

 

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران