مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود  مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود  مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود  بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود  مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود  مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود  مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود  مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود 

مشهد به نماد شهر تمدنی تبدیل شود 

مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: اگر الگوی تمدنی مبتنی بر اسلام بخواهد ساخته شود، می بایست مشهد حتی از منظر ساخت و ساز نماد تمدن اسلامی باشد و از سوی دیگر حوزه و برخی نهادها می توانند در این راستا به طور مستقیم و خاص نقش داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین سید مصباح عاملی در دیدار  محمدرضا کلائی شهردار مشهد، در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، فعالیت در شهرداری مشهد الرضا(ع) را یکی از بزرگترین افتخارها برای خدمت رسانی دانست و ابراز کرد: بهترین موقعیت برای ارتباط و انجام رسالت حوزوی و بهره بردن از ظرفیت خوبی که وجود دارد، در جوار حضرت رضا(ع) است  که می تواند الگوی خوبی در عرصه خدمت رسانی و همکاری بین حوزه و شهرداری  باشد.


مدیر حوزه علمیه خراسان خاطر نشان کرد: به دنبال الگو سازی برای تمدن اسلامی و شهر تمدنی هستیم که زمینه این امر در مشهد مقدس فراهم می باشد.


حجت الاسلام و المسلمین عاملی با تاکید بر اینکه به دنبال تمدنی هستیم که مبتنی بر انقلاب و اسلام اصیل است، به ظرفیت های موجود اشاره و اظهار کرد:  تمدن زمانی بروز پیدا می کند که  در میان آحاد جامعه و نگاه شهروندی نهادینه شود  که این امر می تواند در مرکز معنوی ایران یعنی شهر مشهد محقق شود.


عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به ضرورت هماهنگی لازم میان حوزه و شهرداری ابراز کرد:  حوزه علمیه می تواند ظرفیت ها، زمینه ها و مسئولیت هایی را که در سطح شهر مشهد  وجود دارد به عنوان عرصه جغرافیایی خود قلمداد کند و به فعالیت بپردازد.


وی افزود: اگر الگوی تمدنی مبتنی بر اسلام بخواهد ساخته شود، می بایست مشهد حتی از منظر ساخت و ساز نماد تمدن اسلامی باشد و از سوی دیگر حوزه و برخی نهادها می توانند در این راستا به طور مستقیم و خاص نقش داشته باشند.


مدیر حوزه علمیه خراسان بر استمرار تعامل و هماهنگی میان این نهاد و شهرداری تاکید کرد که تا کنون هماهنگی ها و تعامل های زیادی نیز صورت گرفته است.


محمدرضا کلائی، شهردار مشهد نیز در این دیدار با بیان اینکه نظام‌سازی و نزدیک شدن به تمدن اسلامی‌خواست همگان است، گفت: این موضوع باید در الگوی رفتاری قرار بگیرد و البته بخش زیادی از این مسئله به برکت حضرت رضا(ع) و با وحدتی که حول محور شخصیت این امام همام است، محقق می‌شود.


وی اظهار کرد: کمترین کاری که در این مسیر می‌توان انجام داد این است که بدانیم، مشهد خانه امام رضا(ع) است و به همین علت باید به گونه‌ای عمل کنیم که آن حضرت از فعالیت‌های ما راضی باشند.


کلائی بر آمادگی شهرداری مشهد برای امضای تفاهم‌نامه با حوزه علمیه تأکید کرد و با توجه به گزارشی که از ساخت مسکن برای طلاب علوم دینی ارائه شد، پیشنهاد داد که درباره این موضوع برنامه‌ریزی‌های لازم صورت پذیرد.


خبرگزاری حوزه


| شناسه مطلب: 91993
مشهد مقدسمطالب مرتبط

نظرات کاربران