هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود  هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود  هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود  بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود  هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود  هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود  هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود  هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود 

هیئت بین‌المللی علمای اسلامی تشکیل شود 

در اجلاس دو روزه بین المللی بانکداری و اقتصاد اسلامی لاهور، شرکت کنندگان خواستار ایجاد یک انجمن بین المللی به منظور یافتن راه حل های بانکداری اقتصادی و رسیدگی به مشکلات سیاسی اجتماعی مسلمانان جهان شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در اجلاس دو روزه بین المللی بانکداری و اقتصاد اسلامی که روز گذشته به میزبانی منهاج القرآن در شهر لاهور پاکستان برگزار شد، شرکت کنندگان بر ایجاد یک انجمن بین المللی به منظور یافتن راه حل های بانکداری، اقتصاد و رسیدگی به مشکلات سیاسی اجتماعی که مسلمانان جهان با آن روبرو هستند تاکید کردند.

در این اجلاس دو روزه که دیروز به پایان رسید، حسین مهی الدین معاون مدیر منهاج این پیشنهاد را پذیرفته و اعلام کرد که باید انجمنی بین المللی متشکل از علمای کشورهای مختلف به منظور  ایجاد نظام بانکی اسلامی و یافتن راه حل هایی برای مسائل اجتماعی و سیاسی که مسلمانان در سرتاسر جهان مواجه هستند تشکیل شود.

اعضای انجمن همچنین نقش خود را در تقویت فعالیت های اقتصادی بین کشورهای مسلمان و همکاری در زمینه انتقال فناوری در بخش های کشاورزی و صنعتی ایفا خواهند کرد.

کارشناسان اقتصادی اسلامی از ایالات متحده، استرالیا، عربستان سعودی، بریتانیا، هلند، مالزی و ازبکستان در این کنفرانس شرکت کرده بودند.

دکتر حسین همچنین از ایجاد سازمان گواهینامه حلال منهاج خبر داده و گفت: این سازمان قرار است دوره های تجارت حلال ارائه داده و صنعت غذای حلال بین المللی را تقویت کند.

در بیانیه پایانی اجلاس آمده است که چنین فعالیت هایی برای ارتقای هوش اقتصادی، حمایت و سواد آموزی در کشورهای مسلمان و جوامع سراسر جهان انجام می گیرند.

این کمیته همچنین خواستار گسترش اهداف توسعه پایدار در الگوی برنامه توسعه سازمان ملل متحد در ارتباط با نیازهای اقتصادی جوامع مسلمان و ارتقاء پژوهش های علمی و سیاست گذاری مطابق با آموزه های اسلام شد.

خبرگزاری حوزه
مطالب مرتبط

نظرات کاربران