نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸ نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸ نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸ بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸ نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸ نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸ نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸ نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸

نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع ۹۸

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی از نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع سال ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، محمدتقی حلی‌ساز از نام‌نویسی بیش از ۱۵۰۰ پزشک متخصص برای اعزام به حج تمتع سال ۱۳۹۸ خبر داد.

وی با بیان اینکه قرار است امسال بیش از ۵۰۰ پزشک به حج تمتع اعزام شوند، افزود: پزشکانی جهت انتخاب در کاروان‌ها در حال آنالیز شدن هستند که پس از اعلام فراخوان کاروان‌ها و مشخص شدن تعداد کاروان‌ها، اسامی نهایی پزشکان اعلام خواهد شد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای اعزام پزشکان و تجهیزات پزشکی در عربستان در حال انجام است که امیدواریم بتوانیم بهترین خدمات را در ایام حج تمتع به زائران ایرانی ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه مشخص شدن استطاعت جسمانی حجاج یکی از وظایف مهم پزشک کاروان در حج تمتع است، افزود: پزشکان اعزامی به حج تمتع وظیفه‌ دارند سلامت حجاج را مورد بررسی قرار داده و آن را پایش کنند. چند ماه قبل از آغاز سفر تمتع، پزشکان با انجام معاینه و برگزاری کلاس‌های آموزشی حجاج را با شرایط اقلیمی و فیزیولوژیکی عربستان آشنا می‌کنند.

حلی‌ساز خاطرنشان کرد: آموزش بهداشت و سلامت به زائران باعث افزایش استطاعت جسمی آن‌ها برای اعزام به حج واجب می‌شود. انجام معاینات پزشکی قبل از اعزام باعث می‌شود زائرانی که دچار بیماری و مشکل هستند تا زمان اعزام، بیماری آن‌ها رفع و استطاعت جسمانی‌شان کسب شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران