آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت

آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از اعزام بیش از ۴۹۰۰ دانشگاهی به عتبات عالیات از آغاز بیستمین دوره اعزام های این ستاد تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین فقیهی؛ رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از اعزام بیش از 4900 دانشگاهی به عتبات عالیات از آغاز بیستمین دوره اعزام های این ستاد تا به امروز خبر داد.


حجت الاسلام والمسلمین فقیهی افزود: با وجود گذشت چهل روز از آغاز بیستمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات ، 4960 نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در قالب 124 کاروان به عتبات اعزام شدند و این اعزام ها تا اردیبهشت ماه 98 ادامه دارد.


وی با بیان اینکه تمامی کاروان های دانشگاهیان با روحانی اعزام می شوند، گفت:برنامه نجف شناسی در صافی صفا و روایت گری مصور توسط راوی بعثه مقام معظم رهبری در مرقد مطهر حر از برنامه های فرهنگی ویژه حین سفر برای کاروان های دانشگاهی است.


وی افزود: همایش احلی من العسل در کربلای معلا در بعثه مقام معظم رهبری برگزار می شود که دانشجویان در این همایش مجددا با امام، شهدا و مقام معظم رهبری تجدید میثاق می کنند.


حجت الاسلام فقیهی اضافه کرد: حضور در بیت حضرت امام(ره)، مزار علامه امینی، اماکن تاریخی و مساجد نجف اشرف، زیارت اماکن و مقام هایی همچون خیمه گاه حسینی در کربلای معلی، روایتگری و زیارت علمای مدفون در کاظمین از دیگر برنامه های دانشگاهیان است که در این برنامه ها مباحث معرفتی و شناخت بزرگان عالم تشیع برای دانشگاهیان بازگو می شود.


وی یاد آور شد: بسته های فرهنگی شامل مجموعه هشت بهشت، به فرزندم، مفاتیح دانشجویی و دفترچه یادداشت در همایش و جلسات آموزشی قبل از سفر تحویل دانشگاهیان شده است و مسابقه کتابخوانی از آن برگزار می شود.


رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: مسابقه چراغ راه هدایت در بخش های مختلف ادبی و هنری در بیستمین دوره اعزام ها همچون ادوار قبلی عتبات دانشگاهیان در حال برگزاری است و به نفرات برتر این مسابقات جوایزی همچون کمک هزینه سفرهای زیارتی اعطا می شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران