رشیدیان: 

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند رشیدیان: 

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند رشیدیان: 

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
رشیدیان: 

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند رشیدیان: 

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند رشیدیان: 

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند رشیدیان: 

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند رشیدیان: 

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند
رشیدیان:

شهدا ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریتند

رییس سازمان حج و زیارت گفت: شهدا چراغ های روشن مسیر و ستارگان آسمان تاریخ بشریت و شمع های فروزان تاریخ برای هدایت انسان ها به سوی صلح و پیشرفت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت در روز 22 اسفند ماه (روز شهدا) در مراسم بزرگداشت خانواده های شهدای شاغل در سازمان حج و زیارت، یاد و خاطره تمامی شهدای کشور اعم از شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع از ایران اسلامی را گرامی داشت.

رییس سازمان حج و زیارت با استناد به آیات و تفاسیر در تعاریف  موجودیت انسان گفت: انسان اسلامی انسانی گوشه گیر و تاثیر پذیر از محیط نیست بلکه اثرگذار و فعال است.

رشیدیان با تاکید به لزوم توجه انسان به  تواصی به حق و امربه معروف و نهی از منکر، نیازمندی های جریان انسانیت را بر شمرد و گفت: تفکر، امربه معروف و نهی از منکر، استقامت، صبر و تلاش از عناصر جریان انسانیت است که باید به آن توجه شود.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: انسان بدون استقامت و صبر نمی تواند در مسیر حق، رشد و ایستادگی کند؛ از این رو صبر و مقاومت برای یک انسان الهی مسلمان ضروری است.

 

رشیدیان در ادامه با تاکید بر اینکه انسان الهی مسلمان تسلیم محیط نیست، اظهار کرد: انسان الهی مسلمان در راه رسیدن به هدف مطلوب، سخت گوش و اهل مبارزه است ؛ انسان پیرو پیامبر و اهل بیت(ع) تلاشگر است و برای اعتلای کلام الله به جهاد و مبارزه می پردازد و خدا بر چنین کسانی برتری اعطا کرده است.

 

وی به برکات راه مقدس شهیدان اشاره کرد و افزود: نقطه اوج جهاد و اجر آن، شهادت در راه خدا است؛ شهدا چراغ های روشن مسیر و ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریت و شمع های فروزان تاریخ برای هدایت انسان ها به سوی صلح و پیشرفت هستند.

 

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: شهدا کسانی بودند که ایمان، اخلاص و اعتقاد در عمق وجودشان نهادینه شده بود.

 

رشیدیان تصریح کرد: شهدا دنیا را عرصه هنرمندی می دانستند و با بزرگترین سرمایه که جان آنها بود برای اعتلای کلام الله و عزت و آزادگی و دفاع از حق و حمایت از مستضعفان تلاش کردند و شرایط را آنگونه که خداوند و ائمه معصومین تاکید داشتند، تغییر دادند.

 

وی افزود: شهدا به اثبات رساندند که می توان با هر امکانی بر استکبار فائق آمد که نمونه بارز آن شهدای 8 سال دفاع مقدس بودند که با دستان خالی در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادند و پیروزی را به ارمغان آوردند.

رییس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: آنچه ما را در مقابل رژیم ستم شاهی و 8 سال جنگ تحمیلی به پیروزی رساند سلاح و لشکرهای پرتعداد نبود بلکه روحیه ایثار و شهادت برآمده از ایمان دینی مردم بود.

 

رشیدیان تاکید کرد: اگر به دنبال حفظ استقلال، آزادی و ارزشهای دینی هستیم باید تلاش کنیم ارزشهای ایثار و شهادت را در درون جامعه حفظ کرده و گسترش دهیم.

 

وی برگزاری یادواره های شهدا و تجلیل از خانواده های این بزرگواران را تداوم دهنده راه شهدا دانست و به لزوم توجه ویژه به آن تاکید کرد.

 

رشیدیان در خاتمه با قدردانی از پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا گفت: باید همه مردم قدردان این خانواده های شهدا باشند چرا که آنان بزرگترین سرمایه خود را برای استقلال و آزادی اعطا کردند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران