ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی

ورود بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود پنج میلیون و ۶۵۷ هزار و ۹۴۸ زائر و مسافر از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین سال جدید به این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از مشهد مقدس ، مهدی فروزان سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 1.6 درصد کاهش دارد.


وی افزود: 419  هزار و 366  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  استان  وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 6.8 درصد کاهش داشته است


مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 167  هزار و 360  نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 2.5 درصدی همراه بوده است.


فروزان، آمار زائران و مسافرانی را که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند 87  هزار و 430  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷,۱ درصد کاهش داشته است


وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند ماه گذشته تا چهارم فروردین سال جدید به استان وارد شده اند چهار میلیون و  983  هزار و 792 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش یک درصدی مواجه بوده است.


سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ 25 اسفند ماه گذشته تا چهارم فروردین امسال  سه میلیون و  443  هزار و 636 نفر به این کلانشهر  وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 9 درصد افزایش دارد.


وی افزود: 306  هزار و  213 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 4.1  درصد کاهش داشته است


مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 167 هزار و  360 نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد 2.5 درصدی همراه بوده است.


فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را  نیز 87  هزار و 251 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷ درصد کاهش دارد.


وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای 25 اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم دو میلیون و 882  هزار و 812  نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 2.1 درصدی مواجه بوده است.


 


| شناسه مطلب: 92836
نوروز سفر مشهد مقدسمطالب مرتبط

نظرات کاربران