تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق

تصویر نخستین ویزای «مجانی» عراق

با حذف قطعی هزینه روادید عراق برای مسافران ایرانی، نخستین ویزای رایگان این کشور صادر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج،مرتضی آقایی، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، در این‌باره به ایسنا گفت: برای جلوگیری از دریافت هر نوع هزینه‌ای به نام صدور ویزای عراق، در آن واژه «مجانیه» قید شده است.


ویزای ایران و عراق به دنبال توافق رؤسای جمهور دو کشور در سفر حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به عراق، رایگان شد که طبق اعلام وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت، از روز ۱۷ فروردین‌ماه، همزمان با حضور نخست وزیر عراق در ایران، اجرایی شد.


دولت ایران بارها پیشنهاد لغو روادید بین دو کشور را مطرح کرده بود که عراق به بهانه نبود زیرساخت، به حذف کامل آن رضایت نداد. پیش از توافق دو کشور برای رایگان شدن ویزای عراق، نرخ آن به ۵۰ دلار افزایش یافته بود که البته با اعتراض ایران روبه‌رو شد.


به گفته مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، هزینه ویزای عراق تا پیش از رایگان شدن، ۴۸۶ هزار و ۶۸۰ تومان بوده است.


آقایی افزود: هزینه ویزای حدود ۱۱ هزار نفر از زائران که قبلاً در گروه‌های اعزامی ۱۹ فروردین تا ۸ اردیبهشت ماه ثبت نام کرده‌اند، از طریق شعب بانک ملی به آن‌ها برگردانده می‌شوند.


| شناسه مطلب: 92929
ایران روادید عراقمطالب مرتبط

نظرات کاربران