میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان

میثاق عاشقی و میقات مهربانی حج و زیارت این بار به سیل زدگان

خادمان حج و زیارت کشور این بار میثاق عاشقی را نه در زیارت زائران عمره و تمتع و عتبات که در میدان خدمتی دیگر آنجا که هزاران هموطن گرفتار سیلاب شده و دار و ندار خود را از دست دادند ، بستند و میقات مهربانی را در میان این مردمان گرفتار و رنج دیده از بی مهری طبیعت با مهر و محبتی بی دریغ برپا کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، کارکنان و دست اندرکاران حج و زیارت کشور خود را خادمانی می‌دانند که خدمت به این مردم و مرز و بوم را فقط محدود به فصل حج و حجاج خانه خدا و زائران عتبات عالیات نمی‌کنند چرا که خدمت خالصانه آن جایی است که در صورت اضطرار و ضرورت، همه دلسوزان با خلوص نیت و برای رضای خدا و با تمام وجود در عرصه حاضر باشند و این امر برای همه خادمان صادق این ملت و کشور صدق می‌کند.


خانواده حج و زیارت که متشکل از افرادی دلسوز و کوشا است از ابتدای سال ٩٨ و با جاری شدن سیل ویرانگر در کشور، یاری‌رسان و دست گیر مردم آسیب دیده ای شدند که تمامی داشته ها و زندگی خود را از دست دادند.
دست اندرکاران حج و زیارت با دست‌های پرمهر و قلب‌های مملو از عطوفت خود به یاری سیل زدگان شتافتند و این بار نیز نمره قبولی در کارنامه خود ثبت کردند. خادمان حجاج و دست اندرکاران حج و زیارت کاورهای زرد رنگی را که در ایام خدمت رسانی به حجاج در واحد راهنمایان و امداد بر تن می کنند در ایام کمک رسانی به سیل زدگان کشور برتن کردند تا در کنار سایر دلسوزان به زدودن آلام مردم استانهای سیل زده بپردازند. آنها در کنار ارتش، سپاه، هلال احمر و اقشار و گروه های مردمی در مناطق سیل زده حضور یافتند تا مرهمی بر دردها و زخم های سیل زدگان باشند و بی شک خداوند نمره قبولی به جهادگران فی سبیل الله عنایت می کند.
همه این خادمان که در وقت خود به خدمت رسانی برای حجاج و زائران می پردازند اینبار با حضور جهادی در مناطق سیل زده از هیچ خدمت و کمکی به مردم آسیب دیده دریغ نکردند.
خادمان حج و زیارت کشور با برنامه ریزی و تقسیم بندی توان و ظرفیت خود و همچنین شرایط مناطق و استان‌های سیل‌زده به میدان آمدند و محل فعالیت خودجوش آنها در آق قلای استان گلستان ، محله سعدی شیراز، لرستان، پلدختر، خوزستان و حمیدیه گسترده بود و سعی کردند تا گره‌ای بگشایند و مرهمی بر روح و قلب مردم سیل زده باشند.در استان‌های سیل زده کشور هیچ کس نه تنها خادمان حج و زیارت بلکه سایر اقشار و گروه‌ها و نهادهای حاضر برای خدمت سر از پا نمی‌شناختند و بعد از هجوم سیل ویرانگر به خانه و کاشانه مردم، هر یک گوشه‌ای از کار را دست گرفتند تا مرهمی بر آلام سیل زدگان باشند و این جهاد فی سبیل الله همچنان ادامه دارد.
همراهی دست اندرکاران و خادمان حج و زیارت کشور از نخستین ساعات بروز سیل ویرانگر آغاز شد و در نخستین روزهای بعد از این فاجعه دست اندرکاران حج و زیارت و رئیس این سازمان و سایر مدیران استانی با حضور در میان مردم سیل‌زده با آنان ابراز همدردی کردند و آنچه را که در توان داشتند در طبق اخلاص به این مردمان بی ادعا هدیه کردند.
هدایایی که بخشی از آن کالاهای غیر نقدی همچون پتو، کنسرو ماهی، آب معدنی، البسه گرم و ... بود. تهیه و توزیع غذای سرد و گرم از دیگر خدماتی بود که دست اندرکاران حج و زیارت به سیل زدگان ارائه کردند.خادمان با ایجاد ایستگاه هایی در مناطق مختلف از گلستان تا خوزستان و لرستان ، روزهای متمادی از صبح تا شام به تهیه و طبخ غذای گرم پرداختند تا در ایام هجوم سیل ویرانگر این امداد و یاری رسانی به سیل زدگان در کارنامه دنیایی و اخروی آنها ثبت شود. حتی در میان کارگزاران حج آن عده‌ای که تخصص داشته و اهل فن بودند، تعمیرات لوازم خانگی سیل زدگان را به صورت رایگان انجام دادند و برخی کارگزاران نیز دفاتر خود را در اختیار سیل زدگان استان فارس و افراد بی سرپناه از این حادثه قرار دادند تا سرپناهی موقت داشته باشند تا سیل فروکش کند و دوباره خانه های خود را احیا کنند.علاوه بر آن کمک های نقدی خانواده حج و زیارت کشور نیز برای هموطنان ارسال شد و برخی از کارکنان حج و زیارت استانها نیز یک روز حقوق خود را تقدیم سیل زدگان کردند و همچنان هم روند این خدمت رسانی و کمک های ارسالی ادامه دارد و کالاهای غیر نقدی و نقدی برای سیل زدگان از طریق مجاری قانونی انجام می شود.
خادمی به سیل زدگان در آق قلا، لرستان، خوزستان یا هر نقطه دیگر از ایران اسلامی روایتی به غیر از مهربانی و عشق نیست و این بار نیز خانواده حج و زیارت کشور، همنوا و همدل با مسئولان و مردم به یاری سیل زدگان شتافتند و نمره ای مقبول در کارنامه خود ثبت کردند و این روایت عاشقی و عطوفت همچنان ادامه دارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران