نورافشانی 30 نقطه شهر مشهد در شب نیمه شعبان

معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از نورافشانی 30 نقطه شهر مشهد در شب نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از مشهد مقدس، مهدی زارعی گفت: در شب نیمه شعبان در 30 نقطه شهر مشهد نورافشانی صورت می‌گیرد و کار اطلاع‌رسانی محل‌های نورافشانی با صدور اطلاعیه از طریق شهرداری‌های مناطق به شهروندان اعلام می‌شود.


وی با اشاره به همکاری با تشکل‌های مذهبی سطح شهر، اظهار کرد: 7 نقطه محوری تعیین شده و بن‌ها در اختیار تشکل‌های مهدوی قرار دارد. متقاضیان با دریافت این بن‌ها از تشکل‌های مهدوی، می‌توانند به شهرداری‌های مناطق مراجعه کرده و اقلام مورد نیاز خود را دریافت نمایند.


نصب 4 هزار شعله ریسه نوری در شهر


معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه 100 هزار متر ریسه پارچه‌ای در مناطق مختلف شهر توزیع شده، افزود: 4 هزار شعله ریسه نوری نیز در مناطق 13 گانه شهر نصب می‌شود. ضمن اینکه نصب 600 عدد مهتابی که یادآور اتفاقات قدیم مشهد است، در دستور کار قرار دارد.


زارعی به برگزاری اجتماع عظیم منتظران ظهور در عرصه شهدا اشاره کرد و گفت: تبلیغات شهری برگزاری این اجتماع در 600 سازه اطلاع‌رسانی محقق شده است؛ همچنین بیش از 10 هزار برگ پوستر نیز بین شهروندان توزیع شده و پوسترهای این مراسم در 800 اتوبوس و 300 مینی بوس نصب شده است.


وی افزود: علاوه بر این در خیابان‌های مجاور میدان شهدا به ویژه خیابان شیرازی نیز بنرهای مربوطه نصب شده و اطلاع‌رسانی شده است. ضمن اینکه 300 دستگاه اتوبوس به منظور نقل و انتقال مردم آماده‌سازی شده است.


معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص رویکرد شهرداری در مناسبت‌های ملی و مذهبی و نحوه مشارکت مردم، گفت: مردم پیش‌قدم و جلودار هستند و با توجه به این اصل، سیاست شورای شهر و شهرداری مشهد بر آن است که در کنار مردم در این مناسبت‌ها حرکت کند و زیرساخت‌های لازم را فراهم آورد تا جشن‌ها با مشارکت مردم برگزار گردد.


زارعی به موضوع عدالت توزیعی ویژه برنامه‌های دهه مهدویت در همه مناطق شهر اشاره کرد و توضیح داد: در این راستا، بسته‌های حمایتی برای توزیع در مناطق کم‌برخوردار شهر آماده شده و به 400 خانواده دارای کودکان توان یاب، اهدا می‌شود. در عین حال 5000 قطعه بلیت استخر نیز بین کودکان حاشیه شهر توزیع می‌گردد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران