اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد

اسکان ۴ هزار زائر در حرم سامرا فراهم شد

رئیس ستاد بازسازی عتبات در سامرا با اشاره به سنگفرش بیش از ۵ هزار مترمربع از حرم سامرا، گفت: ظرفیت اسکان ۴ هزار زائر در حرم امامین عسکریین (ع) فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، عباس قطب‌الدین رئیس ستاد بازسازی عتبات در سامرا در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات پس از تخریب حرم سامرا با شعار «گنبد و بارگاه حرم امامین عسکریین (ع) vh با اشک دیدگان بهتر از گذشته‌خواهیم ساخت» وارد عمل شد، افزود: این حرم مقدس توسط مردم ولایی با نذورات مردم کشورمان بازسازی شد و امروز علاوه بر تعویض ضریح و درها، صحن هم‌ توسعه یافته است.

قطب‌الدین با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی و طراحی بازسازی حرم سامرا فاز نخست بود، گفت: در فاز دوم توسعه حرم در شعاع ۳۰۰ متری مورد توجه قرار گرفت، بر همین اساس ما در وهله نخست طرح مطالعاتی‌ و برنامه‌ریزی و پس از  آن برنامه‌ها را اجرایی کردیم.

وی از برقراری امنیت در سامرا خبر داد و افزود: زائرانی از کشورهای مختلف به این حرم مطهر مشرف می‌شوند، به طوری که حتی اربعین امسال در سامرا با برپایی ۲۵موکب میزبان زائران کشورهای مختلف بودیم و روزانه بیش از ۸۰ هزار پرس غذا طبخ و توزیع کردیم.

قطب‌الدین با بیان اینکه در حرم سامرا ظرفیت اسکان شبانه ۴ هزار زائر پیش‌بینی شده است، به اقدامات مختلف برای توسعه حرم امامین عسکریین (ع) اشاره و خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۵ هزار مترمربع در حرم سامرا سنگفرش انجام و فضای مناسبی برای خدمت به زائران فراهم شده است و امیدواریم با نذورات مردمی، خانه امام زمان (عج) را مجدد بازسازی کرده و بسازیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات در سامرا با اشاره به اینکه سنگفرش باب الغیبه به مساحت یک‌هزار و ۸۰۰ متر به اتمام رسیده است، گفت: سنگ‌فرش باب المراد  و باب القبله نیز در دست اجراست.

قطب‌الدین درباره اقدامات انجام شده جهت تصفیه آب برای زائران تصریح کرد: تلاش کردیم برای تأمین آب شرب زائران دستگاه تصفیه آب راه‌اندازی کنیم و این دستگاه امکان تصفیه آب به مقدار  ۱۰ هزار مترمکعب در هرساعت را دارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران