نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان

نماینده سابق ولی فقیه در حج و زیارت چهره ای خدوم و درخشان

رئیس سازمان حج و زیارت عملکرد حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در دوره حضور در حوزه نمایندگی ولی فقیه در امورحج و زیارت را درخشان توصیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، آقای علی رضا رشیدیان در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی به جایگاه حج و زیارت و تاثیرات آن اشاره کرد و گفت: دراین حوزه شخصیت های بزرگی توفیق خدمت رسانی در عرصه های فرهنگی و اجرایی داشتند و به خوبی نیز درخشیدند وحجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر از جمله چهره‌های خدوم و درخشان  درحوزه حج و زیارت به شمار می رود.
رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: حج جدای از آثار فردی و اجتماعی، آثار دیگری هم دارد که ازجمله پیداکردن دوست خوب است و یکی ازدوستان خوب ما نیز حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکراست که با فهم عمیق‌ خود در موضوعات جهان اسلام، ایده‌های نویی ارائه کرده و در بحث تعاملی با جهان اسلام اقدامات ارزشمندی انجام داده است.
آقای رشیدیان خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکربه تقریب مذاهب، تعامل با جهان اسلام و دیپلماسی حج اعتقاد دارد؛ خلوص نیت درعمل، مراقبت ازاصول و ارزش‌های دینی و شجاعت و پیگیری برای برگزاری حج واجب از دیگر ویژگی‌های ایشان بوده است.
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به خدمات حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در بعثه مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان برای اعتلای فرهنگ دینی و اعتقادی مسلمانان درعرصه فرهنگی، سیاسی و بین المللی و تقریب مذاهب و وحدت مسلمانان اقدامات خوبی انجام داد، همچنین در عمل و حفاظت از ارزش‌های دینی و مجاهدت پایدار بود و حمایت از کارگزاران حج و ارتقای خدمات و توسعه آموزش از جمله اقدامات دیگر ایشان بود.
وی اظهار کرد: ساده‌زیستی و پختگی در حوزه سیاسی، تلاش برای حفظ جایگاه حج و زیارت و حمایت از زحمت‌کشان این حوزه از دیگر برجستگی های حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر بود.
رئیس سازمان حج و زیارت به دیگر اقدامات و تلاش های حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر اشاره کرد و افزود: پایداری و ثبات در عمل، پیگیری برای برقراری واجب شرعی که در زمانی بعد از فاجعه تلخ منا قطع شد، دقت و مراقبت از حقوق زائر، همت بلند، همگرایی بین حوزه های فرهنگی و اجرایی، داشتن سعه صدر و صبر و تحمل، ارتباط صمیمانه با دیگران، توسعه آموزش و گسترش فعالیتهای پژوهشی، راه اندازی پژوهشکده تخصصی، انتشار کتابهای متعدد در حوزه حج و زیارت، توسعه فضای نرم افزاری برای فعالیتهای آموزشی، پرهیز از هر گونه جناح گرایی از دیگر صفات نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت است.
آقای رشیدیان تصریح کرد: گسترش فعالیت‌های پژوهشی از یادگارهای خوب حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر بود و پژوهشکده حج و زیارت در قم نیز با انتشار حدود ۱۴۰۰ اثر فعال شد.
وی افزود: تمامی صفات مطرح شده از حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر چهره ای ماندگار ساخته که در ذهن و تاریخ حج و زیارت تأثیرگذارخواهد بود.
رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه با اشاره به معرفی حجت‌الاسلام والمسلمین نواب به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: خوشحالیم با درایت رهبر معظم انقلاب، فردی از خانواده حج و زیارت و کارشناس جهان اسلام برای این حوزه انتخاب شد؛ ایشان در حوزه علمیه شناخت بسیار خوب و تعامل بسیار شایسته‌ای با مراجع و علما دارد و امیدواریم با حضورحجت‌الاسلام والمسلمین نواب گام های بلند تری در این حوزه برداریم.
 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران