آیت‌الله حسینی بوشهری:

حج محور تحول جهان اسلام است

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: حج محور تحول جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، آیین تودیع و معارفه نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی  پیش از ظهر امروز با حضور مسئولان و شخصیت‌های برجسته کشوری در سالن اجتماعات ساختمان حج و زیارت در تهران برگزار شد.
آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در این مراسم عنوان کرد: حجت الاسلام والمسلمین نواب نیروی حوزه علمیه است که تقدیم مقام معظم رهبری کردیم، ایشان مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه بود و در زمان مسئولیت شان موفقیت‌های خوبی داشت.
وی با بیان اینکه هر مسئولیتی که انسان می‌پذیرد و برعهده می گیرد، نعمتی از نعمت‌های الهی است، افزود: هر گاه خداوند به انسان نعمتی می‌دهد، وظیفه‌ای متوجه انسان می‌شود، این مسئولیت‌های مهم در حال گذر هستند و مسئولیت‌ها برای هیچ کس جاودان نیست و باید از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: یکی از مسئولیت‌های مهم، مسئولیت خدمت به بهترین بندگان خدا یعنی مهمانان خدا است، جایگاه مکه و کعبه  و حج بر کسی پوشیده نیست و حج نقش فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی زیادی دارد، اگر اجازه استفاده درست از موسم حج  داده می شد، تحول بنیادین در جهان بشریت ایجاد می‌کرد.
وی تأکید کرد: حج محور تحول جهان اسلام است و خدمتگزاری برای حج کار ارزشمندی به شمار می‌آید.
آیت الله حسینی بوشهری همچنین از خدمات نماینده پیشین ولی‌فقیه در امور حج و زیارت تجلیل کرد و گفت: حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر خدمتگزاری پرکار، منظم، ساده زیست، دارای سوابق انقلابی و حسن معاشرت بود که برای تحقق مطالبات رهبرمعظم انقلاب تلاش فراوانی انجام داد، همچنین تعامل بسیار خوبی با مراجع تقلید داشت و با قبول مسئولیت در حوزه‌های مختلف را پذیرفت و در ایام حج نیز مدیریت بحران وی را مشاهده کردیم.

وی همچنین درباره نماینده جدید ولی‌فقیه در امور حج و زیارت یادآور شد: حجت الاسلام والمسلمین نواب فردی  متواضع، اهل برنامه و ساده زیست  است و به خوبی در شورای عالی حوزه ازعهده برنامه‌ها بر آمد. انتخاب زیبایی بود که از سوی رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و مسئولیت نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت به ایشان محول شد.
گفتنی است، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، روز گذشته در حکمی حجت‌الاسلام‌‌ و المسلمین سید عبدالفتاح نواب را به‌عنوان نماینده جدید ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی منصوب کردند.
 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران