جزئیات کلاس‌های آنلاین حج تمتع اعلام شد

بعثه مقام معظم رهبری، جزئیات کلاس‌های برخط (آنلاین) ویژه زائران حج تمتع ۱۳۹۸ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید احمدی مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری درباره جزئیات کلاس‌های آنلاین زائران حج تمتع گفت: این کلاس‌ها از روز ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ آغاز شده و تا ۱۲ هفته با موضوعات متنوع ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کلاس‌ها هر روز به غیر از روزهای جمعه در دو نوبت،  از ساعت ۱۷ تا ۱۸ و  ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود؛ اما در ماه مبارک رمضان صبح‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۱۸ طبق برنامه‌ای که به‌صورت هفتگی در سامانه آموزش حج درج‌شده است برای زائران گرامی برگزار می‌شود.

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری تصریح کرد: در این دوره، غیر از برنامه‌هایی که برای عموم زائران پیش بینی شده است، برنامه‌های ویژه‌ای برای نوجوانان و جوانان، بانوان و فرهیختگان خواهیم داشت که در سامانه آموزش حج برنامه آن اعلام خواهد شد.

وی احکام مبتلا به زائران، نقد و بررسی وهابیت، بهداشت و سلامت در حج همراه با جلسات ویژه بانوان، آشنایی با اهل سنت، مناسک حج، حج و مهدویت، آداب و اخلاق سفر همراه با جلسات ویژه بانوان، تفسیر آیات حج، مسائل اجرایی و عقاید به زبان انگلیسی را از موضوعات کلاس‌های آنلاین حجاج ایرانی در سال ۱۳۹۸ برشمرد.

حجت‌الاسلام احمدی یادآور شد: احکام ویژه بانوان، عقاید به زبان ترکی آذری، تاریخ و اماکن مکه و مدینه، عقاید به زبان عربی، اسرار و معارف حج، نشاط معنوی، مدیریت معنوی سفر حج، جوان در سیره پیامبر اکرم (ص)، کاهش استرس و اضطراب در سفر حج، تعاون و همیاری و مهارت‌های زندگی جمعی در حج و احکام تطبیقی از دیگر موضوعات کلاس‌های آنلاین حجاج ایرانی می باشد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران