اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان

اعزام گروه‌های پزشکی از ۱۳ تیر به عربستان

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اعلام تایید توان جسمی اکثر زائران حج تمتع امسال از اعزام نخستین گروه مرکز پزشکی به عریستان از ۱۳ تیر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، دکتر محمد تقی حلی‌ساز رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر درگفتگو با خبرنگار ایسنا از آمادگی کامل این مرکز برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زائران خانه خدا در حج تمتع امسال خبر داد.


وی گفت: همانطور که می‌دانید مجلس شورای اسلامی در مجوزی مسئولیت درمان خارج از کشور زائران ایرانی را به جمعیت هلال احمر واگذار کرده است و در همین راستا نیز درمان زائران سفرهای زیارتی حج و عتبات از جمله وظایف مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر است.


وی با بیان اینکه معاینه حجاج ایرانی پیش از اعزام به حج یکی از اقدامات انجام شده از سوی این مرکز است، گفت: از میان ۸۶ هزار زائری که امسال به حج مشرف خواهند شد، اقدامات مربوط به معاینه بیش از ۷۰ هزار نفر انجام شده و اطلاعاتشان نیز به طور کامل ثبت شده است. معاینات دیگر حجاج نیز یا اطلاعاتش هنوز ثبت نشده یا انجام نشده که طی چند روز آینده به طور کامل انجام خواهد شد.


رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه نخستین گروه زائران ۱۷ تیر عازم سرزمین وحی خواهند شد، گفت: نخستین گروه مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر نیز ۱۳ تیر به عربستان اعزام خواهند شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران