دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان

دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان

مضمون دعای بیست و دوم بسیار تناسب با فضای شب قدر دارد. در این دعا از خدا می‌خواهیم که خدایا در‌های آسمان بخشش خود را بر من باز کن. همان در‌هایی که در شب قدر باز می‌شود. همان‌هایی که امشب اتفاق می‌افتد و توسط ملائکه رحمت و سلام الهی بر همه نازل می‌شود.

در دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان می‌گوییم: خدایا درهای بهشت را بر روی من بگشای، منظور این است که خداوند ما را از گناهانی که در طول عمر خویش انجام داده‌ایم پاک و حسنات و کارهای نیک ما را افزون سازد؛ چرا که تا انسان گنهکار باشد و از خیرات و حسنات به دور باشد، بهشت بر او حرام خواهد بود. 


 


بسم الله الرحمن الرحیم
«اَللّهمَّ افتَح لی فیه ابوابَ فَضلکَ وَ اَنزل عَلَیّ فیه بَرَکاتکَ وَ وَفّقنی فیه لموجبات مَرضاتک و اسکنّی فیه بحبوحات جَنّاتکَ یا مجیبَ دَعوَه المضطَرّینَ»
«خداوندا در این روز بر من درهای فضل و کرمت را بگشا و بر من برکاتت را نازل فرما و بر موجبات رضا و خشنودیت موفقم بدار و در وسط بهشت‌هایت مرا مسکن ده، ای پذیرنده دعای پریشانان و درماندگان.»


| شناسه مطلب: 93596
ماه رمضان دعامطالب مرتبط

نظرات کاربران