به همت پژوهشکده حج و زیارت؛

کتاب «بررسی جایگاه اهل‌بیت در قرآن» به زبان اردو منتشر شد

ترجمه کتاب «بررسی جایگاه اهل‌بیت در قرآن» به قلم مجید معارف و با ترجمه سید احمدحسین حسینی از سوی پژوهشکده حج و زیارت منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، این کتاب دارای ۶۹ صفحه است که در سال ۱۳۸۷ به همت مؤسسه فرهنگی و هنری مشعر به زبان فارسی منتشر شده بود؛ اما امسال به‌منظور آشنایی هر چه بیشتر مخاطبان، این کتاب به زبان اردو انتشار یافت.

در مقدمه این کتاب آمده است: بنا بر حدیثى که در کتب شیعه و اهل سنّت آمده و همه بر صحت آن اتفاق‌نظر دارند، رسول گرامى اسلام دو امانت بزرگ از خود به یادگار گذاشت. این دو امانت قرآن و اهل‌بیت او هستند که رسول خدا (ص) هدایت مسلمانان را در گرو مراجعه به آنان اعلام فرمود. در هدایتگری قرآن به‌ویژه براى پرهیزکاران تردیدی نیست؛ چرا که قرآن بینه ابدی پیامبر و راهنماى همیشگی مسلمانان است.

در بخش دیگری از این کتاب می‌خوانیم: اهل‌بیت (ع) چه کسانی هستند و از نظر سیاسی و معنوی چه شئونی دارند که بر طبق حدیث ثقلین، هدایت قرآن با رهبری آنان گره‌خورده است. این نوشته بر آن است که با استفاده از قرآن و اخبار معتبری که در شأن نزول یا توضیح آیات قرآن وارد شده، اطلاعاتی درباره مصادیق اهل‌بیت (ع) به دست دهد و خصوصاً درباره امامت حضرت علی (ع) و فرزندان او، نظر قرآن را روشن سازد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران