داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود

داروی مورد نیاز حجاج به عربستان ارسال می شود

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از ارسال حدود ۶۰ تن داروی مورد نیاز حج تمتع ۹۸، به مکه و مدینه در روزهای پایانی خرداد ۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج از جمعیت هلال‌احمر، محمدتقی حلی ساز با اعلام این خبر اظهار داشت: داروهای مورد نیاز حج ۹۸ خریداری شده و در حال بسته بندی برای ارسال به مکه و مدینه است و مقرر شده تا داروها در تاریخ ۲۹ یا ۳۰ خرداد (۱۵ یا ۱۶ شوال) برای ارسال با هواپیمایی امارات آماده باشد و در تاریخ ۳ تیر (۲۰ شوال) به جده برسد.

وی توضیح داد: هماهنگی لازم برای ارسال داروها از سوی شرکت باربری و همچنین اخذ مجوزها از وزارتخانه های صنایع و بهداشت و درمان و سازمان گمرک در حال انجام است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی ها برای پرواز پزشکان، اقامت و اعزام آنها در دست انجام است، ادامه داد: نخستین گروه پزشکی هلال‌احمر ۱۳ تیر و نخستین گروه زائران ۱۷ تیر به عربستان اعزام می‌شوند.

حلی ساز اضافه کرد: معاینات، ثبت اطلاعات پزشکی و تائید توانایی جسمی تمامی متقاضیان حج انجام شده و به جز موارد خاصی که به سیستم اضافه می‌شود، موردی از تایید توانایی جسمی نمانده است.

«مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به عنوان زیرمجموعه جمعیت هلال احمر و همکار سازمان حج و زیارت، مأموریت اصلی خود را تأمین سلامت زائران حج تمتع، عمره و عتبات عالیات قرار داده و تلاش می کند تا زائران سرزمین وحی و عتبات مقدس با اطمینان از حضور امکانات و متخصصان مجرب ایرانی عرصه پزشکی و سلامت در کنار خود، بدون نگرانی از وضعیت جسمانی خود هرچه بیشتر از سفر خود بهره ببرند.»
مطالب مرتبط

نظرات کاربران