سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج

سفر خیرخواهانه 4 کنیایی با دوچرخه به حج

یک گروه چهار نفره از مسلمانان کنیا سفری چهل و پنج روزه با دوچرخه را برای انجام حج آغاز کردند و قصد دارند با جمع‌آوری کمک‌های مردمی در طول سفر، آن را برای یک خیریه آموزشی هزینه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نایروبی‌نیوز نوشت: این گروه چهار نفره روز یکشنبه (۱۹ خرداد) سفر چهل و پنج روزه‌ خود را از نایروبی پایتخت این کشور به مقصد مکه آغاز کردند.

«محمد ظاهر» کاپیتان این تیم است و «انور منصور عبدالله»، «سلیمان اوکوته» و «محمد سلیم محمد» اعضای دیگر این گروه هستند و دو نفر دیگر نیز به عنوان مسؤول تدارکات آنها را همراهی می‌کنند.

این افراد قصد دارند کمک‌های جمع‌آوری شده در این سفر را به مؤسسه آموزشی «الفرقان» کنیا که ویژه آموزش کودکان خانواده‌های فقیر است، اختصاص دهند.

این مؤسسه کار خود را از سال ۱۹۹۶ آغاز کرده و تاکنون به آموزش ۱۵۰ دانش‌آموز بی بضاعت کمک کرده است.

«بیلو کرو» نماینده پیشین مجلس این کشور از مردم کنیا خواست از این اقدام حمایت کنند. وی گفت: شک ندارم که این طرح به خاطر خدا انجام می شود و خداوند به انجام آن کمک می‌کند. بیایید حامی برادران خود در این طرح باشیم.  

این تیم دوچرخه‌سواری در طول ۹ ماه گذشته برای انجام این سفر چهارهزار و ۵۰۰ کیلومتری مشغول تمرین بوده و برآورد می‌شود با طی ۱۰۰ کیلومتر در هر روز در مدت ۴۵ روز به مکه برسند.

منبع: ایکنا
مطالب مرتبط

نظرات کاربران