پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند

پاپ برای نخستین بار به عراق سفر می‌کند

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان اعلام کرد قصد دارد سال آینده به عراق سفر کند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از رویترز، پاپ فرانسیس اعلام کرد قصد دارد سال آینده از عراق دیدن کند. این نخستین سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق خواهد بود.
پاپ فرانسیس این مطلب را در سخنرانی برای اعضای گروهی از خیریه‌ها که به مسیحیان خاورمیانه و دیگر مناطق کمک کرده بودند،‌ مطرح کرد.
وی گفت: هر وقت به عراق که سال آینده به آنجا می‌‌روم، فکر می‌کنم چیزی همیشه به ذهنم خطور می‌کند.

جنگ‌ها و منازعات به خروج مسیحیان از عراق و برخی از کشورهای دیگر خاورمیانه منجر شده است. جمعیت کوچک چند صد هزار نفری مسیحیان عراق زمانی که داعش بخش‌های زیادی از این کشور را تحت سلطه خود درآورده بود، متحمل رنج‌های زیادی شدند اما با خروج داعش، بار دیگر آزادی خود را به دست آورده‌اند. کلیساهای زیادی متعلق به پیروان دو مذهب کاتولیک و ارتدوکس در عراق وجود دارد.

در سال ۲۰۰۰ پاپ «ژان پل دوم» قصد داشت از شهر اور در عراق که زادگاه حضرت ابراهیم (ع) دانسته می‌شود دیدن کند، اما مذاکرات درباره این سفر با حکومت صدام به نتیجه نرسید و این سفر لغو شد.

 

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران