بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود

بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) تا اربعین رونمایی می‌شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: کارگاه ساختمانی داخل حرم امام حسین(ع) تا یک ماه آتی کاملاً جمع‌آوری خواهد شد و تا اربعین امسال، بخش داخلی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حسن پلارک در گفت‌ وگو با فارس با اشاره به روند ترفیع گنبد حرم امام حسین(ع) اظهار کرد: این طرح یکی از ضروریات عتبات عالیات است که تحت عنوان پروژه معراج اجرایی شد؛ در  همین راستا ابتدا زیرساخت لازم و تقویت ستون‌ها انجام شد و در گام دوم گنبد، طراحی و ساخته شد.


 


** نازک‌سازی ستون‌های حرم حسینی برای توسعه فضای زیارتی 


وی ادامه داد: در فرآیند تقویت ستون‌ها، نازک‌سازی ستون‌ها نیز انجام شد تا فضای بیشتری برای زیارت زائران فراهم شود.


 


** جمع‌آوری داربست‌های داخل حرم امام حسین(ع) تا یک ماه آینده


وی با بیان اینکه امور عمرانی داخل حرم به اتمام رسیده و تقویت ستون‌ها پایان‌یافته است، گفت: نازک‌سازی ستون‌ها نیز پایان‌یافته است و روند ترفیع گنبد از داخل تمام شده و تا یک ماه آینده، تمامی داربست‌های داخل حرم باز خواهد شد و زائران هیچ نشانه‌ای از کارگاه ساختمانی را داخل مشاهده نخواهند کرد.


پلارک تصریح کرد: ان شاءالله تا اربعین امسال گنبد جدید از داخل حرم رونمایی خواهد شد.


 


** گنبد جدید حرم امام حسین(ع) دو ماه دیگر به کربلا می‌رود


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه گنبد جدید هم‌اکنون در حال طلاکاری خشت‌ها در استان کرمان است، تصریح کرد: به‌ محض پایان یافتن طلاکاری خشت‌ها تا دو ماه آینده، گنبد مستقیماً از کرمان به کربلا ارسال خواهد شد و بر روی حرم نصب می‌شود.


 


** روش کمک مردم به ساخت صحن جدید عقیله بنی هاشم در کربلا


وی با بیان اینکه احداث صحن عقیله بنی‌هاشم در کربلای معلی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های پیش‌ روی این ستاد است، افزود: با اجرای این پروژه، توسعه ۱۴ برابری حرم را شاهد خواهیم بود و مردم می‌توانند از طریق روش پرداختی #۲۳۳* کمک‌های خود را واریز کنند.


پلارک اضافه کرد: صحن عقیله بنی‌هاشم درست در همان محل نبرد روز عاشورا احداث می‌شود؛ لذا قطعاً قطعه‌ای از بهشت است؛ لذا مردم نباید این فرصت را از دست دهند که ان شاءالله برای اربعین امسال سازه‌های این صحن نصب خواهد شد تا زائران بتوانند در آن اسکان یابند.


 


** پایان ساخت صحن جدید حرم امام حسین(ع) تا چهار سال دیگر


پلارک خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام اولیه، این پروژه شش سال به طول خواهد انجامید که تاکنون دو سال سپری‌ شده است و ان شاءالله تا دو سال آینده این پروژه پایان خواهد یافت و در ادامه زمان باقیمانده به تزیینات میپردازیم.




مطالب مرتبط

نظرات کاربران