همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد

همایش پزشکی و درمانی حج تمتع 98 برگزار شد

همایش گروههای بهداشتی و درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در حج تمتع 98 امروز در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در این همایش یک روزه که بیش از 500 نفر از اعضای تیم های بهداشتی و درمانی اعزامی به حج 98 حضور داشتند، بیماریهای رایج در حج و راههای پیشگیری و درمان آن  بررسی شد.


حجج الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی وعبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در  جمعیت هلال احمر، آقایان علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت، علی اصغر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر و محمدتقی حلی ساز رییس مرکز بزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از جمله سخنرانان این همایش بودند.


سرپرست حجاج ایرانی در این همایش، خدمتگزاری به زائران خانه خدا را یک توفیق بزرگ دانست و اخلاص در عمل، امیدوارسازی زائران، خوشرویی و خوش رفتاری با آنان و حفظ اسرار شخصی آنان را از عوامل موفقیت در  این زمینه دانست.


حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین از همه خدمتگزاران حج اعم از روحانیون، پزشکان و کارگزاران خواست شبهاتی را که در زمینه حج از سوی برخی افراد مطرح می شود با سرعت و دقت پیگیری و درباره آن  روشنگری کنند.


آقای رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت نیز تاکید کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و هماهنگی موجود میان بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت، مرکز پزشکی و دیگر بخش های مرتبط، امسال خدمات بهتر و باکیفیت تری به زائران خانه خدا ارایه خواهد شد.


حجت الاسلام والمسلمین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر هم گفت: سفر حج تفاوتی ذاتی با دیگر سفرها دارد زیرا سفری با پای عشق و علاقه به سوی معنویت و خدا و پاک شدن از همه آلودگی های نفسانی و شیطانی است.


وی افزود: از آنجا که حکومت اسلامی در قبال برگزاری باشکوه فریضه حج و زیارت خانه خدا مسئولیت دارد، جمهوری اسلامی ایران در طول 40 ساله گذشته و با وجود همه مشکلات، سختی ها، جنگ تحمیلی، تحریمهای اقتصادی و اختلاف نظرهای سیاسی با حکومت عربستان، تلاش کرده است حج برگزارشود و هر سال با شرایط و کیفیت بهتری صورت گیرد.


حجت الاسلام والمسلمین معزی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمینه برگزاری حج ، الگوسازی کرده است، از ایجاد 8 بیمارستان و درمانگاه با استقرار بیش از 500 پزشک و پیراپزشک برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به 86 هزار زایر ایرانی در حج 98 خبر داد.


نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: جمهوری اسلامی ایران با مدیریتی الگو و بی نظیر در سطح جهانی، زمینه ای را فراهم کرده است تا حج به افراد ثروتمند و متمول محدود نشود و اقشار متوسط جامعه و مردم شهر و روستا نیز بتوانند به حج مشرف شوند.


وی افزود: اخلاق و رفتار خدمتگزاران حجاج ایرانی با زائران نیز به گونه ای است که برای همه کشورها به الگو تبدیل شده اند.


حجت الاسلام والمسلمین معزی همچنین به زائران ایرانی توصیه کرد در شرایط کنونی که کشور در جنگ اقتصادی بسر می برد، به منظور تقویت اقتصاد کشور، رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی، ارز کمتری از کشور خارج کرده و هدایا و سوغاتی های موردنیاز را از داخل تامین کنند.


آقای «علی اصغر پیوندی» رییس جمعیت هلال احمر نیز از اعزام یک کاروان 550 نفری از پزشکان، پیراپزشکان، کادر آزمایشگاهی و خدمات پزشکی بیمارستانی به منظور خدمات رسانی به بیش از 86 هزار زائر ایرانی بیت الله الحرام در حج امسال خبر داد.


وی گفت: امسال به ازای هر 300 زائر ایرانی، یک پزشک اعزام می کنیم.


رییس جمعیت هلال احمر، ارایه خدمات پزشکی به حجاج را در راستای اجرای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و اساسنامه این سازمان امدادی بیان کرد.


آقای پیوندی گفت: سال گذشته تعداد فوتی های حجاج ایرانی نسبت به سال قبل از آن به نصف کاهش یافت و امیدواریم امسال، این میزان به حداقل برسد، هرچند میانگین سنی حجاج در سال جاری نسبت به قبل بیشتر است و این وضعیت، رسیدگی های بهداشتی بیشتری را می طلبد.


آقای محمدتقی حلی ساز رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم تاکید کرد: با تعامل و همکاری خوبی که در حال حاضر میان بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی حج وجود دارد، پیش بینی می کنیم «حج خوبی» در پیش داریم.


 


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران