جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن

جزئیات عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن

آستان مقدس حسینی اعلام کرد: عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امام حسین(ع) در دو مرحله شامل اسکلت بتنی و آهنی، روکش و آئینه کاری از داخل و نمای خارجی گنبد در دست انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج از نجف اشرف، کمیته ناظر بر پروژه توسعه گنبد در آستان مقدس حسینی از موعد افتتاح گنبد داخلی حرم امام حسین (ع) برای زائران خبر داد.


مهندس مهدی قزوینی عضو این کمیته گفت: عملیات اجرایی گنبد حرم امام حسین(ع) در دو مرحله انجام گرفته که مرحله اول آن شامل اسکلت بتنی و آهنی، روکش و آئینه کاری از داخل و مرحله دوم مربوط به نمای خارجی گنبد می باشد که در دست انجام است.


وی افزود: نمای داخلی گنبد بعد از پایان آئینه کاری کامل در عید غدیر آینده به روی زائران گشوده خواهد شد.


قزوینی تصریح کرد: در طرح قدیمی گنبد و نمای معماری اسلامی آن در جهت حفظ تاریخی بودن مکان، تغییری صورت نگرفته است و تمامی کارهای مربوط به اسکلت بندی آهنی گنبد به 100 درصد رسیده است.


وی با اشاره به اینکه دو کشور هند و پاکستان در طلاکاری ماهر هستند، گفت: یکی از دو کشور پاکستان و هند کار طلاکاری گنبد را انجام می دهند و طرح قطعه های طلایی که در گنبد به کار می رود با آنچه در گنبد کنونی وجود دارد، متفاوت است.


مهندس قزوینی افزود: در ماه آینده کار نمای خارجی گنبد بعد از قرار گرفتن در جایگاه مشخص آغاز می شود.


گفتنی است آستان مقدس حسینی به خاطر بلند بودن ارتفاع ساختمان های مجاور حرم مطهر اقدام به ترفیع گبند به میزان 7 متر و توسعه آن از داخل کرده است.


| شناسه مطلب: 94227
امام حسین ع گنبدمطالب مرتبط

نظرات کاربران